Ludwig Göransson nie nagrał muzyki do 3. sezonu „The Mandalorian”. Zastąpił go kompozytor „The Book of Boba Fett”

Szwedzki kompozytor Ludwig Göransson nie brał udziału w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do nadchodzącego 3. sezonu serialu „The Mandalorian”. Na stanowisku autora muzyki nowej serii zastąpił go Joseph Shirley, twórca soundtracku do innego gwiezdnowojennego serialu, a mianowicie „The Book of Boba Fett”.

Pomimo braku udziału Göranssona przy produkcji trzeciego sezonu, „The Mandalorian” zachowa oczywiście dobrze rozpoznawalne przez fanów motywy muzyczne (w tym ikoniczne intro utrzymane w tonie charakterystycznym dla spaghetti westernów) autorstwa Szweda. Kwestia zastąpienia kompozytora Shirleyem nie powinna dziwić fanów „Star Wars”, zważywszy na współpracę obu twórców przy wspomnianym już „The Book of Boba Fett”.

Sprawdź też: Zakończono zdjęcia do „Star Wars: Skeleton Crew”. Kiedy premiera na Disney+?

Przy projekcie debiutującym pod koniec 2021 roku Göransson pracował jako autor motywu otwierającego i zamykającego serial, podczas gdy Shirley odpowiadał za muzyczny całokształt. Sytuacja wokół „Mandaloriana” budzi skojarzenia z serią filmów sportowych „Creed”, z którą to — również po dwóch odsłonach — Göransson rozstał się, ustępując miejsca Amerykaninowi. Zarówno 3. sezon „Mandaloriana”, jak i „Creed III trafi do widzów w przyszłym miesiącu.

Choć nie znamy oficjalnej przyczyny rozstania się Göranssona z serialem, serwis Bespin Bulletin podaje, że potencjalnym powodem braku kompozytora w nowej serii może być jego rozległa praca nad sequelemCzarnej Pantery” dla Marvela, jak i soundtrack stworzony do „Oppenheimera w reżyserii Christophera Nolana.

Debiut 3. sezonu serialu „The Mandalorian” został wyznaczony na 1 marca

Źródło: Film Music Reporter / Bespin Bulletin / Zdj. Disney+