Mads Mikkelsen zachwycony scenariuszem „Indiany Jonesa 5”

Mads Mikkelesen udzielił nowego wywiadu, w którym pokrótce wypowiedział się o ujawnionym nie tak dawno angażu w kolejnym widowisku o przygodach Indiany Jonesa. Aktor ujawnił, że miał okazję zapoznać się ze scenariuszem

W ramach krótkiej wypowiedzi Mikkelsen nie krył swojego zadowolenia z udziału w „Indiana Jones 5” oraz z samego tekstu do filmu:

Jestem bardzo, bardzo podekscytowany na myśl o tym filmie... Dopiero co odświeżyłem sobie „Poszukiwaczy Zaginionej Arki”. To znakomicie zrobiony i bardzo urokliwy film. Świetna opowieść. To wielki zaszczyt być częścią franczyzy, z którą dorastałem. Mam też spore szczęście, bo pozwolili mi przeczytać scenariusz. I tak, jest wszystkim tym, czego chciałem. To będzie świetne. 

Przypomnijmy, że reżyserią piątego filmu o przygodach kultowego archeologa zajmie się James Mangold, który przejął projekt od Stevena Spielberga. Mangold będzie także odpowiadał za przygotowywanie scenariusza. Za wcześniejsze wersje tekstu odpowiadają Jonathan Kasdan i David Koepp.

Kiedy premiera piątego „Indiany Jonesa”? Kogo zobaczymy w obsadzie?

Początkowo planowano, że film „Indiana Jones 5” zawita do kin już 9 lipca 2021 roku, ale Disney przesunął premierę o ponad rok na 29 lipca 2022 roku. Muzykę do filmu skomponuje John Williams. Prace na planie wystartują latem tego roku. Do roli Indy'ego powróci oczywiście Harrison Ford. Na ekranie aktor spotka się między innymi z Phoebe Waller-Bridge i Thomasem Kretschmannem

źródło: Collider / zdj. Disney