Marvel chce stworzyć drużynę superbohaterską złożoną wyłącznie z kobiet. Kogo w niej zobaczymy?

Wraca temat utworzenia w filmowo-serialowym świecie Marvela pierwszej drużyny superbohaterek. Studio chce, aby żeński zespół pojawił się we własnym projekcie i najnowsze informacje wskazują na to, że jest on aktualnie rozwijany. Jakie bohaterki pojawią się w jego składzie? Znamy pierwsze szczegóły.

Czas na pierwszą drużynę superbohaterek w Marvelu

Kilka miesięcy temu pojawiły się doniesienia ujawniające, że przed wybuchem strajków Marvel rozwijał nowy drużynowy projekt mający skupić się na przedstawieniu widzom pierwszego żeńskiego zespołu superbohaterek. Teraz kiedy protest scenarzystów został zakończony, temat wrócił i wygląda na to, że jest nadal aktualny. Zakulisowe źródła donoszą, że studio nadal zajmuje się rozwijaniem serialu lub filmu „Córki Wolności”.

W komiksach tytułowa grupa superbohaterek składająca się wyłącznie z kobiet została stworzona pierwotnie przez Harriet Tubman w XVIII wieku w celu ochrony rodzącej się Ameryki przed wielkimi zagrożeniami. Swój udział w szkoleniu bohaterek miała między innymi Agatha Harkness znana doskonale widzom Marvela z serialu „WandaVision”. Co interesujące, bohaterki należące do drużyny były odpowiedzialne za ochronę super-serum, które dało Steve’owi Rogerowi moc Kapitana Ameryka. Do tego zadania została zrekrutowana wówczas między innymi Peggy Carter.

W zespole, który pojawi się w Marvelu mogą znaleźć się jeszcze takie superbohaterki jak Echo, Peggy i Sharon Carter obecne już w filmowo-serialowym świecie Marvela. Dodatkowo skład drużyny miałaby uzupełnić Jessica Drew, czyli Spider-Woman mająca pojawić się w filmie „Madame Web” od Sony Pictures. Mówi się też o obecności Toni Ho posługującej się zbroją Iron Patriot, Mockingbird i White Tiger, które na razie nie zostały wprowadzone do MCU. Na ten moment trudno przewidzieć, czy serial lub film o Córkach Wolności na pewno zostanie zrealizowany, a jeśli do tego dojdzie to dopiero za kilka lat. Jedno ze źródeł przekonuje jednak, że Marvel będzie aktywnie przygotowywał się do stworzenia takiego projektu i każda z wyżej wymienionych bohaterek zadebiutuje w MCU do 2025 roku.

Koniecznie sprawdź też:

corki wolnosci druzyna superbohaterek w marvelu-min.jpg

źródło: MyTimeToShineHello / zdj. Marvel