Miecz świetlny księżniczki Lei ze „Skywalker. Odrodzenie” na nowej grafice

W „Skywalker. Odrodzenie” fani gwiezdnej sagi mieli okazję na krótką chwilę ujrzeć księżniczkę Leię używającą miecza świetlnego. Teraz, dzięki grafice pochodzącej z debiutującej w tym roku książki „Star Wars: The Lightsaber Collection” mamy możliwość nieco lepiej przyjrzeć się designowi oręża. Rzućcie okiem poniżej.

W „Star Wars: The Lightsaber Collection” fani będą mieli okazję przyglądnąć się wszystkim mieczom, której pojawiły się w serii, wraz z kompleksowym omówieniem detali i historii każdego z nich. Książa zadebiutuje za oceanem już 20 października.

(...) Jej brat, Luke Skywalker, objął rolę nauczyciela. Luke stara się przekazać tę samą wiedzę, których uzyskał przed laty od Obi-Wana Kenobiego i Yody. Ale Leia wyczuwa na końcu swojej ścieżki tylko tragedię. Towarzyszy jej silne przekonanie, że jej szkolenie przyczyni się do śmierci jej syna. Leia rezygnuje i zostawia swój miecz świetlny pod opieką bratem, który trzyma go przy sobie podczas lat wygnania na Ahch-To. (...) Miecz świetlny Lei to dzieło sztuki, zdefiniowane przez elegancką symetrię oraz srebrne i złote odcienie, które przywodzą na myśl królewskie wychowanie bohaterki na Alderaanie

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Disney