Nadchodzi remake „Nosferatu” w reżyserii Roberta Eggersa! Zobaczcie oficjalne logo filmu

Choć jeszcze parę lat temu szanse na to, że kiedykolwiek doczekamy się „Nosferatu” w wersji twórcy „Wikinga” i „Lighthouse”, wydawały się niewielkie, teraz od filmu dzieli nas już tylko ostatnia prosta. Wprawdzie nie potwierdzono jeszcze dokładnej daty premiery, ale do sieci zawitała pierwsza grafika. Przedstawia oficjalne logo zaprojektowane do remake'u.

Twórca „Wikinga” i „Czarownicy” wraca z nowym filmem!

Eggers przymierzał się do realizacji nowej wersji historii o słynnym wampirze od blisko dekady. Przedsięwzięcie otrzymało zielone światło pod koniec zeszłego roku na zlecenie wytwórni Focus Features. Po wielu komplikacjach i zmianach w obsadzie zdjęcia do filmu zakończyły się w połowie maja, po trzymiesięcznej pracy na terenie Czech i Kanady. Nosferatu” w reinterpretacji uznanego amerykańskiego filmowca opisywane jest jako gotycka opowieść o obsesji łączącej pewną młodą kobietę (w tej roli pojawia się Lily Rose-Depp) oraz podążającego jej śladem transylwańskiego wampira (Bill Skarsgard). Akcja filmu ma być osadzona w XIX-wiecznych Niemczech.

Obok wspomnianej wyżej pary aktorów obsadę horroru tworzą między innymi Willem Dafoe, Nicholas Hoult u Aaron Taylor-Johnson. Premiery powinniśmy spodziewać się w przyszłym roku. Tymczasem, w przygotowaniu na pierwsze konkretne materiały z filmu, wytwórnia wykorzystała halloweenową okazję, by zainteresować fanów kina grozy odzieżą na licencji filmu Eggersa. W oficjalnym sklepie NBC Universal ruszyła sprzedaż koszulek, bluz i czapek z „Nosferatu” (pełną ofertę znajdziecie w tym miejscu).

Co jednak istotniejsze, przy okazji dodania do oferty oficjalnego merchu, otrzymaliśmy pierwszy wgląd w logo filmu.

Nosferatu nowy film Roberta eggersa.JPG

Warto przypomnieć, że jako zdjęciowiec nad przedsięwzięciem czuwał stały współpracownik reżysera, czyli Jarin Blaschke. Operator, który pracował nad takimi projektami jak „Pukając do drzwi”, czy „Servant”, potwierdził, że „Nosferatu” został nakręcony w kolorze przy zachowaniu estetyki nawiązującej do XIX-wiecznego romantyzmu

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Universal / Focus Features