Klapa w kinach i szybka premiera na Disney+. Nowość Disneya wylądowała w streamingu!

Disney postawił na ekstremalnie szybkie wprowadzenie do streamingu swojej najnowszej kinowej premiery. Po tym, jak debiutujący pod koniec lipca na dużym ekranie „Nawiedzony dwór” okazał się finansową klapą, studio podjęło decyzję o błyskawicznym przeniesieniu go do oferty Disney+. Od dzisiaj film możecie oglądać już z poziomu swojej kanapy.

Nawiedzony dwór” trafił na Disney+, a jeszcze niedawno gościł w kinach

Pod koniec lipca do kin w Polsce i na całym świecie zawitał film „Nawiedzony dwór” będący nową wersją dreszczowca opartego na jednej z najpopularniejszych atrakcji Disneylandu. Nowość od Disneya przeszła jednak przez kina praktycznie niezauważona przez szeroką widownię i okazała się sporym fiaskiem dla studia. Na całym świecie zebrano z kas kin tylko 114 mln dolarów, co przy budżecie wynoszącym 150 mln dolarów oznacza dla studia spore straty – aby film zwrócił się z biletów, kwota budżetu musi zostać podwojona.

Bardzo słaby odbiór w kinach doprowadził do tego, że Disney zdecydował się na ekstremalnie wręcz szybkie przeniesienie „Nawiedzonego dworu” do streamingu. Film pojawił się właśnie w serwisie Disney+, co oznacza, że przeniósł się na mały ekran już 68 dni po debiucie w kinie. To jedna z najszybszych premier w streamingu w całej historii platformy Disney+. Poprzednia z kinowych nowości Disneya, czyli „Mała syrenka” musiała czekać na premierę w streamingu aż 103 dni. Jeśli weźmiemy pod uwagę głośne premiery Disneya, to ostatni raz szybciej na mały ekran trafił superbohaterski film „Thor: Miłość i grom”, który zameldował się na platformie po 62 dniach.

Film „Nawiedzony dwór” trafił do oferty serwisu Disney+ w rozdzielczości 4K wraz z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Jeśli chodzi o polską wersję językową, to do wyboru mamy dubbing i napisy.

Koniecznie sprawdź też:

zdj. Disney+