Prime Video pokaże „Batmana”, a Netflix „Star Treka”. Na streamingowym rynku robi się coraz dziwniej

Zapomnijcie o sztywnych podziałach na streamingowym podwórku. Pogoń Warnera i innych wytwórni za rentownością sprawiła, że marki takie jak Batman czy Star Trek nie będą przywiązane do pojedynczych serwisów. Jeszcze w tym roku zobaczymy, jak Batman trafia na Prime Video, a Netflix pokazuje drugi sezon serialu „Star Trek: Prodigy”.

Film o Batmanie trafi na Prime Video. Netflix przejmuje „Protogwiazdę”

Chcąc poprawić swoją kondycję finansową studio Warner Bros. zgodziło się na odsprzedanie praw do pokazywania nowych animowanych produkcji z Batmanem na platformie Prime Video. Pierwszym owocem tej współpracy będzie film „Merry Little Batman”. W filmie będziemy mogli dołączyć do Batmana, Alfreda Pennywortha i młodego Damiana Wayne’a w epickiej przygodzie, której celem jest ocalenie Świąt Bożego Narodzenia w Gotham City. Produkcja zadebiutuje w streamingu już 8 grudnia. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy oficjalny plakat filmu. W przyszłym roku na platformę należącą do Amazona trafi też serial animowany „Batman: Caped Crusader” określany spadkobiercą kultowego serialu „Batman: The Animated Series”, który początkowo tworzono z myślą o debiucie na HBO Max.

Tymczasem Netflix nabył właśnie prawa do pokazywania serialu „Star Trek: Prodigy”. Pierwszy sezon ma trafić na platformę streamingową pod koniec tego roku, a drugi zadebiutuje w 2024 roku. Oryginalnie serial powstał jako produkcja tworzona z myślą o premierze na Paramount+, gdzie w 2021 roku pokazano pierwszy sezon. W czerwcu bieżącego roku ogłoszono jednak, że serial został anulowany w ramach cięcia kosztów, a pierwsza seria zniknie w USA z oferty Paramount+. Już wtedy mówiło się jednak, że Paramount może odsprzedać prawa innemu serwisowi, ponieważ odcinki nowej serii zostały już stworzone. W naszym kraju tytuł ten dostępny jest na ten moment w serwisie SkyShowtime pod tytułem „Protogwiazda”. Trudno przewidzieć, jak najnowsze zawirowania z planami wpłyną na obecność serialu na tej platformie.

Konicznie sprawdź też:

Plakat filmu Merry Little Batman

zdj. Netflix / Prime Video