Trzęsienie ziemi w Marvelu! Serial o Daredevilu wyrzucony do kosza!

Zaskakujące doniesienia docierają do nas z obozu Marvela. Studio podjęło właśnie decyzję o wyrzuceniu do kosza swojego nowego serialu o przygodach Daredevila. Produkcja będąca już prawie w połowie gotowa do emisji została całkowicie skasowana. Kevin Feige i inni czołowi przedstawiciele studia uznali, że serial „Daredevil: Born Again” nie spełnia ich oczekiwań i musi zostać stworzony od nowa!

Serial o Daredevilu trafia do kosza. Marvel zatrudni nowych twórców

Wyjątkowo szokująca decyzja zapadła ostatnio w siedzibie Marvela. Jeśli czekaliście na nowe przygody Matta Murdocka to nie mamy dobrych wiadomości. Produkcja „Daredevil: Born Again” mająca trafić w najbliższych latach do widzów serwisu Disney+ została właśnie skasowana. W czerwcu tego roku ekipa serialu musiała przerwać prace na planie po rozpoczęciu strajku przez scenarzystów z Hollywood. Przerwanie pracy nastąpiło w momencie, kiedy ekipa zdołała ukończyć około połowy z osiemnastu zaplanowanych odcinków. Wydawało się, że niedługo aktorzy ponownie będą mogli zameldować się na planie, po tym, jak wytwórnie uzgodnią nowe porozumienie z przedstawicielami ich związku zawodowego, ale okazuje się, że Marvel wykorzystał przerwę w zdjęciach do przyjrzenia się serialowi i podjął drastyczną decyzję o jego skasowaniu.

Jak donoszą źródła serwisu The Hollywood Reporter po przeanalizowaniu nagranego materiału Kevin Feige orzekł, że nie spełnia on oczekiwań i Marvel zwolnił głównych scenarzystów Chrisa Orda oraz Matta Cormana wraz z reżyserami przydzielonymi do pozostałych odcinków. Teraz studio planuje stworzenie serialu praktycznie od podstaw. Ponownie prace wystartują na poziomie kreatywnym, do czego będą potrzebni nowi scenarzyści i reżyserzy. Z doniesień dotyczących serialu „Daredevil: Born Again” wynikało, że będzie on znacząco różnił się od wersji stworzonej kilka lat temu przez platformę Netflix. Produkcja Marvela miała być znacznie lżejsza, a Matt Murdock, grany przez Charliego Coxa miał założyć swój kostiumu superbohatera dopiero w czwartym odcinku.

Źródło tych rewelacji zastrzega, że Marvel chce zachować niektóre sceny, a może nawet odcinki z nagranej już wersji, ale wiele elementów związanych z serialem zostanie wprowadzone od nowa. Corman i Ord zostaną natomiast wyłącznie producentami wykonawczymi dwusezonowego serialu. Niemal gruntowna przemiana serialu o Daredevilu jest częścią nowego podejścia Marvel Studios do produkcji dedykowanych małemu ekranowi. Nowy plan Disneya przewiduje zatrudnienie odpowiednich showrunnerów, którzy będą wspierani przez pełnoetatowych specjalistów z branży telewizyjnej, a nie kinowej jak to miało miejsce dotychczas. Jak wyjaśnia Brad Winderbaum z Marvela: „Potrzebujemy kadr skoncentrowanych na tym medium, skoncentrowanych na streamingu i telewizji, ponieważ to dwie różne formy”. Ma to między innymi wpłynąć na szybszy proces realizacji serialu i doprowadzić do unikania kosztownych dokrętek. Mówi się także o tym, że Marvel zacznie stawiać na seriale składające się z większej liczby odcinków i serii. Produkcje mają też przestać pełnić rolę prologu do wydarzeń związanych z wielkimi eventami w MCU. 

Konicznie sprawdź też:

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Marvel