Netflix sięga po polskie klasyki. Pokaże kultową komedię i popularny kryminał

Netflix cały czas systematycznie powiększa swój katalog o polskie produkcje. Tym razem sięgnie jednak po kultową już Komedia małżeńska z lat 90. ubiegłego wieku oraz popularną produkcję kryminalną Sfora: Bez litości z początku XXI wieku.

We wrześniu na Netflix trafią dwa polskie filmy

Platforma Netflix pokaże niedługo dwie filmowe produkcje, których większości starszych widzów raczej przedstawiać nie trzeba. Do serwisu trafią na początku września filmy Komedia małżeńska oraz Sfora: Bez litości. Pierwszy z nich to produkcja z 1993 roku w reżyserii Romana Załuskiego, w której główne role zagrali Ewa Kasprzyk i Jan Englert.

Sfora Bez litości i Komedia malzenska – Netflix-min.jpg

Film opowiada o małżeństwie Marii i Wiktora, które przeżywa właśnie poważny kryzys. Rozczarowana swoim życiem Maria postanawia z dnia na dzień porzucić dom i wyjeżdża do Warszawy, gdzie otrzymuje dobrze płatną pracę. Tymczasem jej mąż nie jest w stanie poradzić sobie z natłokiem domowych obowiązków. Drugi z tytułów to z kolei film sensacyjny z 2002 roku w reżyserii Wojciecha Wójcika, będący kinową wersją serialu Sfora. Produkcja opowiada o trzech przyjaciołach, którzy postanawiają dopaść nietykalnego szefa warszawskiej mafii i pomścić tym samym śmierć zamordowanego kolegi. Obydwa filmy trafią w Polsce na platformę Netflix już 6 września.

Koniecznie sprawdź:

zdj. Tuukka Jantti / Depositphotos