Netflix z kolejnymi polskimi nowościami! Co powiecie na produkcję w klimacie „Rocky'ego”?

Netflix odsłonił kolejne dwa tytuły wyprodukowane w Polsce, które pojawią się nie platformie streamingowej w najbliższych miesiącach. Jednym z ogłoszonych projektów jest sportowy dramat w klimacie „Rocky'ego”, a drugim obyczajowa komedia „Matki pingwinów” o wyzwaniach, z jakimi mierzą się rodzice. Poznajcie wszystkie szczegóły.

Polska odpowiedź na „Rocky'ego”, czyli „Bokser” od Netfliksa

Platforma Netflix systematycznie od kilku dni odsłania szczegóły na temat nowych polskich filmów i seriali, które będą trafiały do oferty serwisu do końca bieżącego roku. Chcąc mocno rozbudować ofertę oryginalnych tytułów wyprodukowanych w naszym kraju, streamingowy gigant zapowiedział, że doczekamy się w najbliższych miesiącach aż dziewięciu polskich filmów i seriali. Jednym z najgłośniejszych z nich będzie „Projekt UFO” z Piotrem Adamczykiem i Mają Ostaszewską w rolach głównych.

Pojawi się też komedia „Spadek” z Maciejem Stuhrem, mocny serialowy akcyjniak „Idź przodem, bracie”, mroczny thriller „Kolory zła: Czerwień” bazujący na książce Małgorzaty Oliwii-Sobczak oraz drugi sezon komediowego serialu kryminalnego „Gang Zielonej Rękawiczki”.

Sprawdź też: „Gladiator 2” zbiera świetne opinie! Jest krwawo, ekscytująco i na miarę Oscarów.

Do tej listy dołączył właśnie nowy film „Bokser” w reżyserii Mitji Okorna. Produkcja zapowiadana jest jako opowieść o pogoni za marzeniami, odwadze, ale i o gorzkiej cenie sukcesu. W obsadzie widowiska zobaczymy Adę Chlebicką oraz Eryka Kulma Jr., który by wcielić się w rolę profesjonalnego pięściarza, przeszedł prawdziwą metamorfozę.

Bohaterem filmu będzie Jędrzej, ambitny, porywczy sportowiec, który wspólnie z żoną Kasią, uciekają z komunistycznej Polski do Anglii, by wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość i spełnić marzenia Jędrzeja o zawodowej karierze bokserskiej. Okazuje się jednak, że życie na Zachodzie nie jest usłane różami, a kolejne wyzwania pojawiające się na drodze do szczęścia skutecznie gaszą młodzieńczy zapał. Jędrzej decyduje się przełknąć swoje ego i wziąć udział w pojedynku, który może odmienić los obojga.

Bokser film netflix

Tak o trwających pół roku przygotowaniach głównego gwiazdora do filmu mówił reżyser Mitja Okorn: „Eryk Kulm jr, który jest świetnym aktorem, poświęcił wiele miesięcy, aby nabrać masy ciała, zbudować sylwetkę i kondycję do roli Jędrzeja. To sprawiło, że zarówno w scenach walki, jak i poza ringiem wypada spektakularnie. Z kolei rola Ady Chlebickiej, silnej kobiety stojącej za mężczyzną i jego dzikim pościgiem za sukcesem, jest równie ważną postacią, bo toczy walkę swojego życia na innej płaszczyźnie w tej  słodko-gorzkiej opowieści o marzeniach i poświęceniu”.

Producentem filmu jest Maciej Kawulski, reżyser filmów „Underdog” i „Akademia pana Kleksa”. W filmie wystąpił też Eryk Lubos wcielający się w wujka Jędrka, wspierającego go w bokserskiej karierze. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Mitja Okorn, który pracował nad scenariuszem wspólnie z Lucasem Colemanem i Ivanem Bezmarevićem.

Magdalena Różczka w serialu Netfliksa o rodzicielstwie

Matki pingwinow netflix

O sportową tematykę zahaczy też nowy polski serial „Matki pingwinów” stworzony na podstawie oryginalnego pomysłu Klary Kochańskiej-Bajon. Serial ma być czułą, pełną humoru i wzruszeń historią o wyzwaniach, z jakimi mierzy się każdy rodzic, opowiedzianą z perspektywy rodzin dzieci z niepełnosprawnościami i atypowych.

W rolach głównych zobaczymy Maszę Wągrocką wcielającą się w Kamę, starającą się połączyć macierzyństwo z nabierającą rozpędu karierą zawodniczki MMA, a także Magdalenę Różczkę (Tatiana), Barbarę Wypych (Ula) i Tomasza Tyndyka (Jerzy) jako rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Gdy drogi całej czwórki głównych bohaterów niespodziewanie splatają się, każdy zyskuje nową perspektywę spojrzenia na rodzicielstwo.

Sprawdź też: Wesley Snipes powróci jako Blade w filmowym uniwersum Marvela!

Znana zawodniczka MMA dzieli swoje życie pomiędzy walki w oktagonie oraz wychowanie siedmioletniego syna. Po tym jak w szkole chłopca dochodzi do pewnego incydentu, kobieta jest zmuszona przenieść go do „Cudownej przystani” – placówki poleconej przez psycholożkę z poradni. Młoda mama nie zdaje sobie sprawy, że rodzice uczniów „Przystani” pochodzą z zupełnie innego świata niż ona. Wśród nich jest samotny ojciec, influencerka i oddana mama, która poświęciła wszystko dla swojego syna.

Początkowo kobieta jest nastawiona do szkoły sceptycznie, ale po tym jak jej syn zaprzyjaźnia się z jedną z uczennic, młoda mama musi zaakceptować nową sytuację. Okazuje się jednak, że w „Cudownej Przystani” nie brakuje problemów, które sprawiają, że wojownicze usposobienie kobiety daje o sobie znać.

zdj. Netflix