Nieoczekiwane nawiązania do „Gry o Tron” w „Rodzie Smoka”. Zdjęcia z planu zaskakują

Drugi sezon „Rodu smoka” jest jedną z niewiele produkcji, która nie przerwała prac na planie po ogłoszeniu strajków aktorów. Ekipa cały czas pracuje na planie i zbliża się już do zakończenia zdjęć do nowych odcinków. Najnowsze fotki z planu ujawniają natomiast, że w drugim sezonie „Ród smoka” może w niespodziewany sposób nawiązać do „Gry o tron”!

Niespodziewane połączenie pomiędzy Rodem smoka” i „Grą o tron”!

Zdjęcia do drugiego sezonu Rodu smoka kręcone są teraz w Leavesden Studios, a przedstawicielom serwisu Redanian Intelligence udało się zdobyć zdjęcie z pokoju przeznaczonego do tworzenia charakteryzacji. Widzimy na nim tablicę z napisem Nieumarli i podobiznami ożywionych po śmierci żołnierzy. Wydaje się więc, że na pewnym etapie drugiego sezonu pojawią się upiory znane z  Gry o tron”, które podążały za Innymi.

Byłoby to dosyć zaskakujące – żeby nie powiedzieć nawet, że kontrowersyjne – posunięcie ze strony twórców serialu. W okresie, w którym rozgrywają się wydarzenia przedstawiane w  „Rodzie smoka nieumarli przeszli praktycznie do legendy. Nikt nie widział w Westeros żadnego z upiorów a tym bardziej Innego od tysięcy lat. Wytłumaczeniem pojawienia się nieumarłych mogą być jednak retrospekcje, które pojawiały się już w serialowej Grze o tron”. Wcześniejsze materiały z planu jasno potwierdziły natomiast, że w drugim sezonie Rodu smoka zawitamy do Nocnej straży.

Koniecznie sprawdź:

Premiery drugiego sezonu możemy spodziewać się latem przyszłego roku. Wskazywała na to niedawna wypowiedź szefa HBO Max, Caseya Bloysa, który jeszcze w lutym wskazał, że „Ród Smoka” najpewniej nie zakwalifikuje się do przyszłorocznych nagród Emmy, co sugeruje datę premiery po 31 maja (tylko produkcje debiutujące przed tym terminem mogą zakwalifikować się do telewizyjnych statuetek w danym roku). 

źródło: Redanian Intelligence / zdj. HBO