Nieprawdopodobne osiągnięcie „Oppenheimera”. To dopiero drugi film, któremu się to udało!

Oppenheimer” zapisuje się właśnie w historii dużego ekranu. Najnowszy film Christophera Nolana osiągnął wynik, którego może pozazdrościć mu wiele wyjątkowo głośnych premier – jako drugi film skierowany do dorosłej publiczności w całej historii kinowego przemysłu przebił właśnie granicę 800 mln dolarów!

Christopher Nolan triumfuje. „Oppenheimer” osiąga niesamowity sukces finansowy!

Oppenheimer” pozostaje od dnia premiery w cieniu „Barbie”, ale nie przeszkadza mu to wcale w osiąganiu rewelacyjnych wyników, które jeszcze przed premierą wydawały się nierealne. Nowa produkcja Nolana stała się właśnie drugim w całej historii filmem skierowanym do dorosłego widza, który zdołał zebrać na całym świecie z kinowych kas więcej niż 800 mln dolarów. Do tej pory jedynym filmem z takim wyczynem był „Joker” z 2019 roku.

Film „ojcu bomby atomowej” może się pochwalić wynikiem przebijającym takie hity jak obydwie części „Deadpoola”, „Matrix Reaktywacja” czy „To”. Oczekuje się, że finalnie „Oppenheimer” może zebrać z kin nawet około 930 mln dolarów. Mimo że będzie to spektakularny rezultat, to film Christophera Nolana nie ma szans na to, aby dogonić „Jokera”. Film, który przyniósł Joaquinowi Phoenixowi Oscara zebrał od widzów 1,074 mld dolarów. W najbliższym czasie film pokona jednak bez najmniejszych problemów „Incepcję” i stanie się najbardziej dochodowym filmem w dorobku Nolana oraz przebije też wynik „Strażników Galaktyki 3”, co da mu trzecie miejsce w tegorocznym rankingu największych premier na świecie.

Koniecznie sprawdź:

zdj. Universal Pictures