Nowa wersja piosenki „Witajcie w naszej bajce"! Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes i Sokół śpiewają dla Pana Kleksa!

Nowa „Akademia Pana Kleksa” to nie tylko zupełne odświeżenie klasycznej produkcji filmowej, ale także nowe piosenki z polskimi artystami. Jako pierwsza na scenę wkroczyła sanh, która podjęła się nowej aranżacji piosenki „Jestem Twoją Bajką”. Teraz czas na energetyczną, przebojową i zaskakującą wersję legendarnej piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Sprawdźcie, jak wyszło.

Witajcie w naszej bajce” w zupełnie nowej wersji. Oto teledysk do „Całkiem Nowej Bajki

Czołówka polskich artystów została zaangażowana w stworzenie nowej wersji piosenki „Witajcie w naszej bajce”. W utworze o zmienionym tytule swój udział mają: IGO, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes 2115 i Sokół. We współpracy z Hotelem Torino stworzyli zaskakującą wersję legendarnej piosenki, którą zatytułowano „Całkiem Nowa Bajka”. Jest to już drugi singiel zapowiadający album ze ścieżką dźwiękową do pierwszej części trylogii „Akademia Pana Kleksa”. Film zadebiutuje w polskich kinach już 5 stycznia.

Koniecznie sprawdź też:

To jest sentymentalna podróż. Oglądałem wszystkie części Pana Kleksa. Miałem też, co istotne, ścieżkę dźwiękową na winylu, więc tych wszystkich legendarnych już piosenek słuchałem na gramofonie. Jestem też na ścieżce nowego Pana Kleksa. Dla mnie to jest coś świetnego, szczególnie że tutaj zebraliśmy naprawdę znakomitych artystów” – mówi Mrozu. Podobnego zdania jest Artur Rojek, dla którego ten projekt jest świetną przygodą: „Widzę, że biorę udział w czymś pieczołowicie przygotowanym, z dużą wyobraźnią, jakością, z fajnymi gośćmi”. IGO, po otrzymaniu zaproszenia do projektu nie zastanawiał się nawet sekundy. „To legendarny film, opowieść, nasze dziedzictwo”. – mówi. W teledysku pojawił się też Piotr Fronczewski, który 40 lat temu stworzył ikoniczną wersję Ambrożego Kleksa!

Za reżyserię filmu odpowiada Maciej Kawulski, twórca takich projektów, jak „Underdog” czy „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Nowa „Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…  

W nowej wersji Ambrożego Kleksa zagrał Tomasz Kot. Główną bohaterkę, czyli Adę Niezgódkę zagrała natomiast Antonina Litwiniak. Scenariusz filmu napisali Krzysztof Gureczny oraz Agnieszka Kruk.

zdj. Next Film