Nowy film Marvela do naprawy. Nowy scenarzysta zatrudniony

Potwierdziły się informacje o kłopotach nowego filmu Marvela. Czwarte widowisko o Kapitanie Ameryce, w którym rolę tytułowego bohatera przejmuje Anthony Mackie, będzie potrzebowało planu naprawczego. Marvel Studios zatrudniło właśnie nowego scenarzystę, który zajmie się napisaniem nowych scen.

Nowy „Kapitan Ameryka” potrzebuje naprawy. Marvel zatrudnia nowego scenarzystę

Disney wprowadził niedawno spore zmiany w harmonogramie swoich kinowych premier na 2024 rok. Studio przesunęło daty premiery swoich superbohaterskich filmów na 2025 rok i teraz jedyną produkcją Marvel Cinematic Universe, która ma trafić do widzów w ciągu najbliższych miesięcy jest już tylko trzeci film o Deadpoolu.

Wśród mocno opóźnionych produkcji znalazł się przede wszystkim najnowszy film o przygodach Kapitana Ameryki. Flm miał debiutować w kinach już w lipcu przyszłego roku, ale ostatecznie przeniesiono go dopiero na 14 lutego 2025 roku. Zakulisowe źródła sugerowały, że powodem takiej decyzji jest ostatnia reakcja testowej widowni, która fatalnie przyjęła film „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat”. Po rozczarowujących reakcjach studio zdecydowało, że projekt będzie musiał przejść poważne zmiany i wrócić do etapu zdjęciowego.

Teraz informacje te zostały już oficjalnie potwierdzone. Ogłoszono, że Marvel zatrudnił nowego scenarzystę, który zajmie się napisaniem nowych scen i przepisaniem tych, które wymagają poprawy. Zadania tego podejmie się Matthew Orton pracujący dla platformy Disney Plus przy okazji serialu „Moon Knight”. Niektóre przecieki sugerowały, że największym problemem filmu są sekwencje akcji, ale w obliczu zatrudnienia nowego scenarzysty do projektu, wydaje się jednak, że problem jest nieco większy.

Kto zagra nowego Kapitana Amerykę? Obsada filmu MCU

Kapitan Ameryka 4 Anthony Mackie

Prace na planie nowego widowiska o Kapitanie Ameryce wystartowały w marcu tego roku. Mówiło się, że ekipa może wrócić na plan na początku przyszłego roku, czyli pół roku po zakończeniu pierwotnych zdjęć i spędzić na planie aż cztery miesiące!

W czwartym filmie jako Kapitan Ameryka (Steve Rogers) nie pojawi się już Chris Evans. Główną rolę przejmie Anthony Mackie, a jednym z jego rywali na planie będzie Harrison Ford, który przejmuje rolę Thaddeusa Rossa. W obsadzie produkcji są także: Liv Tyler wracająca jako Betty Ross, Carl Lumbly („Kolor przyjaźni”) i Tim Blake Nelson wracający jako Samuel Sterns z filmu „Incredible Hulk”, który ma być głównym złoczyńcą nowej produkcji Marvela.

Reżyserią filmu „Kapitan Ameryka: A New World” order zajmuje się Julius Onah, twórca filmów „Paradoks Cloverfield” oraz „Luce”. Za pierwotną wersję scenariusza odpowiadają Malcolm SpellmanDalan Musson pracujący wcześniej przy serialu „Falcon i Zimowy żołnierz”.

źródło: deadline.com / zdj. Marvel