Nowy film Marvela za chwilę trafi do streamingu. Jest data premiery „Marvels” na Disney+

Marvel ujawnił w końcu, kiedy film „Marvels” zadebiutuje w streamingu. Najnowsze superbohaterskie widowisko MCU trafi do oferty platformy Disney+ dokładnie po 89 dniach od debiutu na dużym ekranie. Poznajcie dokładną datę premiery.

Marvels” w lutym trafi na Disney Plus

Drugi film o przygodach Kapitan Marvel osiągnął w kinach katastrofalny wynik i został największą porażką Marvela w całej jego historii. Studio przeznaczyło na wyprodukowanie filmu aż 220 mln dolarów, a widzowie wpłacili do kinowych kas zaledwie 205 mln dolarów. Disney nie mógł więc liczyć nawet na zwrot połowy poniesionych nakładów finansowych przeznaczonych na film z Brie Larson – do wytwórni trafia około 50% wpływów z kinowych kas.

Była to druga porażka Marvela w 2023 roku. Jedynym kinowym sukcesem zeszłego roku okazał się film „Strażnicy Galaktyki 3”, który zebrał na całym świecie ponad 842 mln dolarów. Natomiast pierwsza z zeszłorocznych premier, czyli „Ant-Man i Osa: Kwantomania” zebrała z kin zaledwie 476 mln dolarów.

Sprawdź też: Netflix, HBO Max, Apple TV+ i Prime Video – potężna dawka serialowych i filmowych nowości!

Brie Larson w filmie Marvels

Teraz debiutujący w listopadzie film „Marvels” z Brie Larson w roli głównej zmierza już na platformę Disney+. Studio ogłosiło właśnie, że debiut w streamingu został wyznaczony na 7 lutego. Oznacza to, że produkcja trafi do streamingu dopiero po 89 dniach od debiutu na ekranach kin. Marvel utrzymuje więc schemat stosowany przy kilku poprzednich produkcjach. Po taki samym okresie do widzów serwisu trafił wspomniany film „Ant-Man i Osa: Kwantomania”, trzecia część „Strażników Galaktyki” trafiła na streaming po 90 dniach, a nieco wcześniej „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” (po 84 dniach).

Carol Danvers, znana jako Kapitan Marvel, wyzwoliła się spod kontroli despotycznych Kree. Kiedy podczas kolejnej misji trafia do osobliwego portalu, jej moc zostaje spleciona z mocami jej największej fanki, Kamali Khan, zwanej Miss Marvel, oraz dawno niewidzianej siostrzenicy, astronautki kapitan Moniki Rambeau. Cała trójka musi połączyć siły, aby ocalić wszechświat.

zdj. Disney