Batman Barbarzyńca i XIX-wieczna Liga Sprawiedliwości. Będą alternatywne historie o herosach DC!

Fani DC wiedzą, że sporo najciekawszych opowieści tego wydawnictwa rozgrywa się w światach znanych jako „Elseworlds”, alternatywnych liniach czasowych, w których historie superbohaterów potoczyły się inaczej niż w obrębie głównego kontinuum. Do takich tytułów jak „Gotham w świetle lamp gazowych” i „Superman: Czerwony syn” dołączą w przyszłym roku historie o wampirach, średniowieczny Batman i Green Lantern w klimatach post-apo.

Wampiry, Batman i Green Lantern – DC w epickim klimacie „Elseworlds”!

Imprint poświęcony alternatywnym wyobrażeniom herosów i złoczyńców DC debiutował na początku lat 90. wraz z komiksem „Batman: Holy Terror” Alana Brennerta i Norma Breyfogle'a. W kolejnych latach „Elseworlds” stało się obszarem dla bodaj najbardziej innowacyjnych opowieści wydawnictwa – poza wymienionymi warto wspomnieć o takich tytułach, jak „Batman: Rok setny”, „Injustice. Bogowie pośród nas” czy „Kingdom Come”. Retroaktywnie do „Elseworlds” zaliczono też „Powrót Mrocznego Rycerza” Franka Millera – jeden z najsłynniejszych komiksów w historii medium – i jego kontynuacje.

Historie rozgrywające się poza głównym kontinuum zawsze były fundamentem naszego wydawnictwa. Oferują twórcom okazję do eksplorowania najbardziej szalonych zakątków uniwersum DC” – czytamy w oświadczeniu Bena Abernathy'ego, jednego z kierowników wydawnictwa. „Z dumą prezentujemy nowy zbiór tytułów, które w 2024 roku ukażą się jako opowieści Elseworlds”. 

Zerknijcie, czego – oczywiście w wersji anglojęzycznej – możemy oczekiwać po alternatywnych światach DC w przyszłym roku. 

„Gotham by Gaslight: The Kryptonian Age”

Komiks scenarzysty Andy'ego Diggle'a i rysownika Leandra Fernandeza będzie kolejną odsłoną gotyckiego uniwersum z „Gotham w świetle lamp gazowych”. Tym razem czytelnicy będą mieli okazję poznać świat istniejący poza metropolią Mrocznego Rycerza – przyjrzą się też sformowaniu dziewiętnastowiecznej Ligi Sprawiedliwości. Połączywszy siły superbohaterowie zmierzą sie z ogromnym zagrożeniem i poznają odległą historię planety Krypton.   

Batman .JPG

„Batman: The Barbarian”

W miniserii nawiązującej do kultowych opowieści o Conanie poznamy nową, brutalną wersję historii-genezy Mrocznego Rycerza. Tym razem rozegra się ona na tle surowego krajobrazu średniowiecznej Ziemi. Za scenariusz i rysunki odpowiada laureat nagrody Eisnera, Greg Smallwood.

Batman Barbarzyńca.JPG

„Dark Knights of Steel: Allwinter”

W nowej serii Jaya Kristoffa i Tirso Cons, debiutantów uniwersum DC czytelnicy poznają świat, w którym, „gęsty śnieg miesza się z czarną posoką, zaś kolor pozostaje tylko odległym wspomnieniem”. Legendarny asasyn Deathstroke przemierza zmrożone pustkowia, mordując na zlecenia pozyskane od wiecznie wojujących z sobą jarlów. „Ale gdy naszemu zabójcy nieoczekiwanie przypadnie rola strażnika, czy będzie on w stanie zawalczyć o kres klątwy mrozu, która spadła na jego krainę? A może pochłoną go grzechy z jego własnej przeszłości?”. 

Zainspirowana mitologią nordycką mroczna opowieść rozegra się w świecie stworzonym w komiksach Toma Taylora z roku 2021.

Deathstroke.JPG

„Green Lantern Dark” 

Komiks Tate'a Brombala i Werthera Dell'Edery przekształci uniwersum DC w mroczne post-apokaliptyczne pustkowie, zamieszkane przez przerażające stworzenia. Bitwa między dobrem i złem dobiegła końca bardzo dawno temu. Teraz ciemność dominuje, a niedobitki ludzkości usiłują przetrwać na wyniszczonej planecie. Przy życiu pozostał tylko jeden heros. Ta, która włada zielonym płomieniem mogącym przywrócić blask światu nocy: Zielona Latarnia. Ale nikt nie widział jej od lat. Tymczasem na odizolowanej od świata wysepce w Nowej Anglii nocą budzą się nowe koszmary.

Green Lantern.JPG 

Sprawdź też:

„Batman: Nightfire”

Pełna surrealistycznych tajemnic i wybuchowej akcji seria przedstawi Bruce'a Wayne'a podróżującego w przeszłość z nadzieją, że zdoła zapobiec tragicznej w skutkach katastrofie. „Jakie tajemnice skrywa Batman? Którą z nich uważa za cenną na tyle, by poświęcić dla niej całe Gotham City?” „Batman: Nightfire” to opowieść o zobowiązaniach i potężnym brzemieniu, które podpali świat Mrocznego Rycerza.  

Za komiks odpowiada braterski duet Setha i Claya Mannów.

Batman Nightfire.JPG

„DC vs. Vampires”

Kontynuacja debiutanckiego rozdziału „DC vs. Vampires” przedstawi dalszy bieg wojny o los Ziemi. „W sequelu Matthew Rosenberga i Otta Schmidta planeta odzyskuje światło Słońca. Ale czy na ratunek nie jest już za późno? Nadchodzi nowa epoka lodowcowa, a ludzkość staje oko w oko z zabójczym zagrożeniem Barbary Gordon, Królowej Wampirów!

DC vs Vampires.JPG

Źródło: Comic Book Movie / zdj. DC Comics