Oficjalnie: Lars Mikkelsen zagrał admirała Thrawna w serialu „Ahsoka”

Lars Mikkelsen zaliczy powrót do świata „Gwiezdnych wojen”. Studio Lucasfilm przestało właśnie ukrywać informację o, tym kto wcieli się w serialu „Ahsoka” w  Wielkiego Admirała Thrawna. Studio spełniło marzenia wielu fanów i obsadziło w roli kultowego bohatera Larsa Mikkelsena.

Lars Mikkelsen jako Wielki Admirał Thrawn w serialu „Ahsoka”

Wielki Admirał Thrawn, jedna z najbardziej kultowych postaci starego kanonu „Gwiezdnych wojen” w końcu zyskała serialową twarz. Zgodnie ze spekulacjami, które snuto od wielu miesięcy, błękitnoskórego oficera Imperium zagrał Lars Mikkelsen udzielający wcześniej głosu Thrawnowi w animacji „Rebelianci” Aktor od lat pozostawał wymarzonym kandydatem do zagrania jednego z najpopularniejszych bohaterów z tak zwanych „Legend”, który zyskał uznanie wśród fanów sagi za sprawą książek autorstwa Timothy'ego Zahna. Po debiucie na łamach powieści Thrawn przeniósł się z czasem także na mały ekran i pojawił się w animacji „Rebelianci”. Głosu użyczył mu właśnie Lars Mikkelsen. Teraz już oficjalnie potwierdzono, że aktor został też obsadzony w tej roli w aktorskim serialu „Ahsoka”. Sam Lars Mikkelsen pojawił się dzisiaj na panelu poświęconym serialowi w trakcie drugiego dnia Star Wars Celebration w Londynie.

Sprawdź też: Znamy przyszłość „Gwiezdnych wojen”! Trzy nowe filmy oficjalnie zapowiedziane. Pierwsze szczegóły.

lars mikkelsen jako thrawn.jpg

Serial „Ahsoka” będzie kontynuował wątki zapoczątkowane w „Rebeliantach”, w których zarówno Ezra, jak i Thrawn zniknęli w tajemniczych okolicznościach podczas finałowej walki. Pod koniec serialu pokazano, jak Ahsoka i Mandalorianka Sabine Wren wyruszają na ich poszukiwania, jednak dalsze losy bohaterów nie zostały przedstawione. W drugim sezonie serialu „The Mandalorian” ujawniono, że Ahsoka nadal bezskutecznie poszukuje Thrawna.

zdj. Disney / Sky