Znamy przyszłość „Gwiezdnych wojen”! Trzy nowe filmy oficjalnie zapowiedziane. Pierwsze szczegóły

W Londynie ruszyła kolejna edycja Star Wars Celebration. Wraz z otwarciem konwentu poznaliśmy najbliższą przyszłość gwiezdnowojennego uniwersum. Lucasfilm zapowiedział aż trzy nowe filmy pełnometrażowe, za które jako reżyserzy odpowiedzą James Mangold, Sharmeen Obaid-Chinoy oraz sam Dave Filoni! Poznajcie szczegóły.

Trzy filmy w trzech różnych erach. Początki Jedi i odbudowa zakonu po „Skywalker. Odrodzenie”

Zgodnie z zapowiedziami Kathleen Kennedy wykorzystała pierwszy duży panel tegorocznego konwentu, by odsłonić przed fanami odległej galaktyki nadchodzące w kolejnych latach filmowe projekty. Szefowa Lucasfilmu potwierdziła, że następne filmy nie będą stanowiły kolejnej trylogii i rozegrają się zarówno na przestrzeni dotychczasowych, jak i nowo wprowadzonych okresów w gwiezdnowojennej chronologii. Kennedy potwierdziła dodanie do ustalonego kontinuum ulubionej ery miłośników starego kanonu, czyli czasów Starej Republiki. Do osi czasu dopisano też dwa inne okresy: najwcześniejszą erę określoną jako „Dawn of the Jedi” („Świt Jedi”) zaś nazwą „New Jedi Order” („Nowy Zakon Jedi”) określono czasy po wydarzeniach IX epizodu głównej sagi.

Pierwszym z oficjalnie odsłoniętych filmowych projektów jest produkcja, za którą jako reżyser odpowie James Mangold, twórca „Logana”, „Le Mans '66” oraz nadchodzącego w tym roku finałowego spotkania z Indianą Jonesem. To właśnie ten twórca będzie miał okazję eksplorować początki zakonu użytkowników Mocy opisane w erze Świtu Jedi. Choć żadne szczegóły odnośnie fabuły jego filmu nie zostały jeszcze wyjawione, produkcja opisywana jest jako „biblijny epos” w odległej galaktyce

Sprawdź też: Serial „Ahsoka” z pierwszym zwiastunem i datą premiery!

FtG_-keWYAAnt4G.jpg

Filmowe zwieńczenie serialowych produkcji od Disney+

Za kamerą kolejnej filmowej produkcji znajdzie się hołubiony przez fanów sagi Dave Filoni, jeden z głównych twórców „The Mandalorian” oraz animacji „Wojny Klonów” i „Rebelianci”. Niezatytułowana jeszcze produkcja ma stanowić kulminację wydarzeń przedstawionych w Mandowersum, czyli w ramach dotychczasowych aktorskich seriali Lucasfilmu

Trzecia produkcja stanowić będzie pełnoprawny sequel Sagi Skywalkerów. W filmie, za który jako reżyserka odpowie Sharmeen Obaid-Chinoy do roli Rey powróci Daisy Ridley. Więcej o projekcie z gwiazdą ostatniej epizodycznej trylogii przeczytacie w osobnym wpisie, w tym miejscu.

Wszystkie aktualności powiązane ze Star Wars Celebration 2023 znajdziecie z kolei w tym miejscu

zdj. Disney / Empire Magazine