Phoebe Waller-Bridge i dubler Harrisona Forda na planie „Indiana Jones 5”

Za sprawą ekipy zdjęciowej filmu „Indiana Jones 5” szkockie Glasgow na dobre zmieniło się już w Nowy Jork z 1969 roku. Na ulicach miasta pojawili się aktorzy oraz masa statystów. Wśród gwiazd pracujących na planie znaleźli się Phoebe Waller-Bridge, która wciela się prawdopodobnie w nową sojuszniczkę Indiany oraz Boyd Holbrook.

W Glasgow oprócz wspomnianej dwójki zameldował się także dubler Harrisona Forda, który bierze udział w scenach kręconych podczas parady na cześć wracającej z udanego lądowania na Księżycu załogi Apollo 11. Zauważono go między innymi podczas jazdy na koniu ulicami miasta.

Indiana Jones ponownie zmierzy się z nazistami. Fabuła skoncentruje się na naukowcu, którego amerykański rząd zwerbował po zakończeniu drugiej wojny światowej do pracy w NASA – bohater grany przez Madsa Mikkelsena zajmuje się misją lądowania na Księżycu. W obsadzie ponownie zobaczymy Harrisona Forda, a obok niego pojawią się wspominany Mads Mikkelsen, Toby Jones, Phoebe Waller-Bridge oraz Thomas Kretschmann.

Premierę filmu „Indiana Jones 5” ustalono na 29 lipca 2022 roku. Do własnego scenariusza reżyseruje James Mangold.

zdj. Lucasfilm