Phoebe Waller-Bridge zagra w filmie „Indiana Jones 5”!

Studio Lucasfilm znalazło nową gwiazdę piątej odsłony serii „Indiana Jones”. Obok Harrisona Forda w filmie pojawi się popularna brytyjska aktorka i scenarzystka Phoebe Waller-Bridge.

Phoebe Waller-Bridge znana jest między innymi z serialu „Współczesna dziewczyna” oraz jako autorka scenariusza do produkcji „Obsesja Eve”. Niedawno aktorka obsadzona została także w serialowym remake'u komedii „Pan i Pani Smith”, w którym zagra obok Donalda Glovera. Nie ujawniono, w kogo wcieli się Phoebe Waller-Bridge, ale aktorka ma być główną kobiecą bohaterką produkcji „Indiana Jones 5”.

Muzykę do filmu skomponuje John Williams odpowiadający za ścieżki dźwiękowe do poprzednich odsłon. Prace na planie wystartują latem tego roku. Reżyserią zajmie się James Mangold, który przejął projekt od Stevena Spielberga. Mangold będzie także odpowiadał za przygotowywanie scenariusza. Początkowo planowano, że film „Indiana Jones 5” zawita do kin już 9 lipca 2021 roku, ale Disney przesunął premierę o ponad rok na 29 lipca 2022 roku.

źródło: deadline.com / zdj. BBC Studios