Po reżyserze przyszedł czas na scenarzystów. Kto napisze skrypt do ostatniej części „Szybkich i wściekłych”?

Wiemy już, że za kamerą jedenastej, a zarazem ostatniej części cyklu „Szybcy i wściekli” stanie Louis Leterrer (reżyser, który lada chwila zadebiutuje we franczyzie filmem „Fast X”). Dziś poznaliśmy nazwiska twórców, którzy zajmą się napisaniem scenariusza do pożegnalnej odsłony serii. Będą to Christina Hodson oraz Oren Uziel.

Zarówno dla Hodson, jak i Uziela „Szybcy i wściekli 11” będzie pierwszym udziałem w wyścigowej franczyzie. Scenarzystka, która niedawno dołączyła do writers' roomu rebootowanego uniwersum DC Jamesa Gunna ma na swoim koncie takie tytuły jak „Bumblebee”, „Ptaki nocy”, nadchodzący „Flash” czy anulowana w zeszłym roku „Batgirl”. Z kolei Uziel podpisał się swym nazwiskiem pod takimi filmami jak „Zaginione miasto”, „Mortal Kombat” czy „22 Jump Street”.

Sprawdź też: Angelina Jolie i Halle Berry będą jak Bond i Bourne. Aktorki spotkają się w nowym thrillerze akcji

Universal od jakiegoś czasu zapowiadał, że finał cyklu rozegra się na przestrzeni dwóch filmów. To, kto powróci w obsadzie aktorskiej ostatniej części samochodowej sagi, zależy od wydarzeń filmu „Fast X”, którego kinowy debiut odbędzie się już w przyszłym miesiącu. 10. część „Szybkich i wściekłych” trafi na duży ekran dokładnie 19 maja. Więcej o filmie przeczytacie tutaj.

Źródło: Deadline / Zdj. Universal