Polacy doczekają się premiery „Sound Of Freedom”. W USA zarobił miliony i wywołał sporo kontrowersji!

Jedna z najgłośniejszych kinowych premier tego roku doczeka się premiery w polskich kinach. Mamy już pewność, że podbijający amerykańskie kina film „Sound Of Freedom” trafi też na duży ekran w naszym kraju.

Sound Of Freedom” w polskich kinach – najważniejsze informacje

  • Film „Sound Of Freedom”, w którym główną rolę zagrał Jim Caviezel („Pasja”) trafi do polskich kin już 15 września. Ponad dwa miesiące po amerykańskiej premierze.
  • Na seans „Sound Of Freedom” będzie można wybrać się w największych sieciach kin takich jak Helios, Cinema City i Multikino.
  • Sound Of Freedom” zarobił ponad 180 mln dolarów i jest 10. największą premierą 2023 roku w kinach USA.

Sound Of Freedom” doczeka się polskiej premeiry w kinie!

Polscy widzowie będą mogli na własnej skórze przekonać się, jak wypada jedna z najgłośniejszych kinowych nowości ostatnich miesięcy.  Film „Sound Of Freedom” wzbudzający od tygodni sporo dyskusji zarówno wśród widzów, jak i przedstawicieli branży filmowej trafi też do polskich kin. Polacy będą mieli okazję samodzielnie ocenić ten osobliwy obraz już 15 września. Na wprowadzenie filmu do naszych kin, w tym także do takich sieci jak Helios czy Cinema City i Multikino zdecydował się Rafael Film. Film okazał się wielkim kasowym sukcesem w amerykańskich kinach, z których zebrał ponad 181 mln dolarów przy budżecie wynoszącym zaledwie 14,5 mln dolarów.Obecnie film znajduje się na dziesiątym miejscu największych tegorocznych premier w USA i wyprzedza takie głośne premiery jak „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” czy „Mission: Impossible - Dead Reckoning

Koniecznie sprawdź:

Sound Of Freedom” porusza temat handlu dziećmi i opowiada opartą na faktach historię Timothy'ego Ballarda, który przez ponad dekadę służył jako tajny agent specjalny w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a następnie stał na czele organizacji mającej przeciwdziałać procederowi handlu dziećmi wykorzystywanych w celach seksualnych oraz medycznych (sprzedaż organów). Reżyserią filmu zajął się Alejandro Monteverde mający na swoim koncie historyczny dramat wojenny „Little Boy” z 2015 roku. Głównego bohatera zagrał z kolei Jim Caviezel znany widzom z pierwszoplanowej roli „Pasji” stworzonej przez Mela Gibsona. Ze względu na swoją tematykę oraz fakt ostrej krytyki w mainstreamowych mediach produkcja wywołała sporą dyskusję w Stanach Zjednoczonych i stała kolejną składową politycznego sporu.

zdj. Angel Studios