Powstanie nowa wersja słynnej „Nocy myśliwego”! Za kamerą twórca „Czarnego telefonu”

Hollywood zabiera się za nową wersję kolejnej klasycznej opowieści. W planach znajduje się odświeżona adaptacja „Nocy myśliwego”, szokującej powieści z lat 50. ubiegłego wieku, która wkrótce potem zaowocowała jeszcze głośniejszym filmem w reżyserii Charlesa Laughtona. Nową interpretacją zajmie się twórca „Czarnego telefonu”, Scott Derrickson

Powstanie nowa wersja „Nocy myśliwego!

Powieściowy odpowiednik pierwsze „Nocy myśliwego” opowiadał osnutą na faktach historię seryjnego zabójcy, przemierzającego południe Stanów Zjednoczonych i – podając się za bogobojnego kaznodzieję – biorącego na celownik samotne wdowy. Antybohater w tyleż upiornej, co bez wątpienia kultowej kreacji Roberta Mitchuma dla pieniędzy wmanipulowuje kobiety w małżeństwo, po czym morduje je z zimną krwią i Bogiem na ustach. Więcej o tej słynnej filmowej adaptacji powieści autorstwa Davisa Grubba przeczytacie w tekście Karola Urbańskiego z cyklu „W starym kinie”, w tym miejscu.

O nowym podejściu do klasycznego dzieła dowiedzieliśmy się z wtorkowego raportu The Hollywood Reporter. Na łamach magazynu wyjawiono, że przygotowaniem nowej adaptacji „Nocy myśliwego” zajmie się Scott Derrickson, twórca dreszczowców „Sinister”, „Czarny telefon” i „Egzorcyzmy Emily Rose” oraz pierwszej odsłony „Doktora Strange'a” od Marvel Studios.

Sprawdź też: Czy „Godzilla i Kong: Nowe imperium” to dobry film? Mamy pierwsze opinie o nowym widowisku

Noc myśliwego nowa wersja

Filmowiec stanie za kamerą remake'u i podejmie się napisania scenariusza, wraz ze swoim stałym współpracownikiem, C. Robertem Cargillem („Czarny telefon”). Pierwszą informację o projekcie współscenarzysta filmu podsunął w mediach społeczościowych wkrótce po pojawieniu się wspomnianego raportu THR. Na łamach Twittera Cargill zapowiedział, że nowa wersja „Nocy myśliwego” będzie wierniej trzymała się powieści Davisa Grubba i przedstawi na ekranie szereg najmroczniejszych elementów pierwowzoru, na które nie mogli pozwolić sobie filmowcy w latach 50.

Sprawdź też: Ethan Hawke powróci jako Wyłapywacz! Główna obsada „Czarnego telefonu” potwierdzona

Wyprodukowaniem nowej „Nocy myśliwego” zajmą się Peter Gethers oraz Amy Pascal („Spider-Man: Bez drogi do domu”). Film powstanie dla wytwórni Universal Pictures.

źródło: Bloody Disgusting / The Hollywood Reporter / zdj. United Artists