Prawa do sequela „Księgowego” przejmuje Amazon. Kiedy ruszają zdjęcia?

Wygląda na to, że to nie Warner Bros. Pictures, a Amazon Studios zajmie się realizacją zapowiedzianego przed miesiącem sequela „Księgowego”. Przeszło sześć lat po premierze filmu z Benem Affleckiem w tytułowej roli otrzymaliśmy kolejną informację co do tego, kiedy ruszą prace na planie drugiej części.

Warto przypomnieć, że pierwsze wzmianki o kontynuacji „Księgowego” pojawiły się już w roku 2016 – tylko kilka miesięcy po premierze „jedynki”. Mówiło się wówczas, że zarówno reżyser Gavin O'Connor („Droga powrotna”), jak i Ben Affleck są chętni do powrotu do świata wykreowanego w pierwszej produkcji.

We wrześniu 2021 roku reżyser oficjalnie poinformował, że „Księgowy 2” dostał zielone światło na realizację i zapowiedział, że znacznie większej roli w sequelu doczeka się grany przez Jona Bernthala brat głównego bohatera. Najbardziej optymistyczne doniesienia o filmie otrzymaliśmy natomiast w styczniu tego roku. Informowano wówczas, że wytwórnia Warner Bros. chce, by produkcja była gotowa na wiosnę 2025.

Amazon przejmuje „Księgowego 2”. Zdjęcia ruszają w tym roku

Na łamach magazynu Variety dokonano teraz istotnej korekty w tamtych informacjach. Po pierwsze: to nie Warner ma zająć się realizacją, a należące do Amazona studio MGM (co stawia pod znakiem zapytania kwestię premiery kinowej – nie należy wykluczać, że „Księgowy 2”, tak jak remake „Wykidajły”, trafi natychmiast do serwisu Prime Video). Po drugie: prace mają wystartować w tym roku. Wcześniej wskazano na początek zdjęć w połowie marca – nowy raport nie doprecyzowuje, czy termin ten jest aktualny w obliczu przejęcia filmu przez Amazon.

Sprawdź też: „Venom 3” prawie nakręcony – potwierdza gwiazda filmu z Tomem Hardym. Premiera jesienią

Księgowy 2 Jon Bernthal

Wieści podane przez Variety wiążą się z wybranymi projektami, które skorzystają w tym roku ze specjalnej ulgi podatkowej przyznawanej przez władze stanu Kalifornia. Obok „Księgowego 2” z korzystnych dla wytwórni regulacji skorzystają między innymi film „The Mandalorian and Grogu”, kontynuujący historię bohatera „Gwiezdnych wojen”, oraz widowisko science fiction „Mercy” z Chrisem Prattem

Pierwszy „Księgowy” opowiadał losy Christiana Wolffa, matematycznego geniusza, który znacznie swobodniej czuje się w towarzystwie liczb niż ludzi. Po godzinach pracuje jako księgowy dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie. Gdy rząd zaczyna deptać mu po piętach, podejmuje współpracę z legalną firmą. Jej księgowa wykrywa niezgodność opiewającą na miliony dolarów. W miarę jak Christian zbliża się do odkrycia prawdy, liczba ofiar wzrasta.

Dodajmy, że w razie powodzenia drugiej odsłony „Księgowego” reżyser Gavin O'Connor sygnalizował, że ma już pomysł na kolejny film – miałby on funkcjonować jako zamknięcie trylogii Wolffa.

Źródło: Variety / zdj. Warner Bros.