Saga Skywalkerów w wersji LEGO i „Star Wars: Squadrons” z nowymi zwiastunami

Electronic Arts udostępniło w sieci nowe zwiastuny do dwóch wyczekiwanych gier z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. W przypadku najnowszej części „LEGO Star Wars” dowiedzieliśmy się też, że dojdzie do paromiesięcznego opóźnienia w premierze. Gra miała trafić na półki jeszcze w tym roku, ale zgodnie z najnowszą zapowiedzią, zagramy w nią dopiero w kwietniu 2021. Rzućcie okiem poniżej.

W „LEGO Star Wars: The Skywalker Saga” fani będą mieli okazję rozegrać przygody opowiedziane w ramach wszystkich dziewięciu epizodów serii. Jak na serię „LEGO” przystało, masywna gra zostanie wsparta na typowym dla produkcji dystansie do materiału źródłowego – część wydarzeń rozegra się nieco inaczej, niż w filmach, a całości przyświecać będzie lżejszy i bardziej humorystyczny ton. Gra zadebiutuje na Xboksie One, Xboksie Series X, Nintendo Switch, PlayStation 4 i 5, komputerach PC i Mac.

Z kolei „Star Wars: Squadrons” doczekało się szerszego omówienia kampanii przewidzianej dla jednego gracza. Gra będzie pierwszoosobowym symulatorem lotu nastawionym zwłaszcza na tryb multiplayer, w ramach którego w potyczkach wezmą udział dwie pięcioosobowe drużyny. W trybie single player gracze wcielą się w pilota Nowej Republiki, albo Imperium u kresu Galaktycznej Wojny Domowej. 

Premierę „Star Wars: Squadrons” zaplanowano na 2 października 2020 roku. Gra zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksie One i PC. Cena, jaką za oceanem przyjdzie zapłacić za grę, będzie nieco niższa, od przyjętego standardu, tj. 40 dolarów. 

Źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Electronic Arts