Scenarzysta „Imperium kontratakuje” i „Przebudzenia Mocy” szykuje dokument o George’u Lucasie

Lawrence Kasdan, kultowy scenarzysta filmów z serii „Gwiezdne Wojny” i „Indiana Jones”, stanie za kamerą serialu dokumentalnego poświęconego George'owi Lucasowi i studiu Industrial Light & Magic.

Na zapowiedzianą produkcję złoży się sześć odcinków. O realizacji poinformował w podcaście „Score: The Podcast” kompozytor James Newton Howard, który przygotował do produkcji ścieżkę dźwiękową

Na chwilę obecną nie wiemy kiedy i do jakiej usługi trafi serial Kasdana. Projekt nie został też jeszcze oficjalnie potwierdzony. Nie wiemy również, czy Disney i Lucasfilm są zaangażowani w realizację. Warto zaznaczyć jednak, że podobna produkcja wpisywałaby się w dotychczasowy katalog zakulisowych propozycji Disney+ w rodzaju „Disney Gallery: The Mandalorian”, czy „Marvel Studios' Assembled”. 

Przypomnijmy, że „Gwiezdne Wojny”, przede wszystkim oryginalna trylogia, doczekały się już kilku dedykowanych produkcji dokumentalnych. Warto wspomnieć między innymi o dostępnym na Disney+ „Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy” z 2004 roku.  

Źródło: SWNN / zdj. Disney / Lucasfilm