Serial „Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja” powróci z trzecim i ostatnim sezonem

Studio Lucasfilm zapowiedziało stworzenie trzeciego sezonu animowanego serialu „Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja”. Dowiedzieliśmy się także, że będzie to finałowa odsłona tej produkcji.

Podczas specjalnego panelu na tegorocznym Star Wars Celebration w Londynie potwierdzono, że serial „Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja” powróci z trzecim sezonem, a premiera nowych odcinków odbędzie się w 2024 roku na platformie Disney+. Trzeci sezon będzie jednocześnie ostatnią serią.

Sprawdź też: To będzie najdłuższa przygoda Indiany Jonesa. Znamy czas trwania „Artefaktu przeznaczenia”.

Animowany serial „Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja” koncentruje się na historii eksperymentalnych klonów wprowadzonych do świata George'a Lucasa w ostatnim sezonie „Wojen Klonów”. Akcja „Bad Batch” rozgrywa się po upadku Republiki i zakonu Jedi, wkrótce po sformowaniu przez Dartha Sidiousa żelaznego galaktycznego reżimu. Członkowie drużyny Clone Force 99, każdy z nich mocno odróżniony od braci z byłej Armii Republiki, posiadają wyjątkową umiejętność czyniące ich niezwykle skutecznym żołnierzami. W pierwszym sezonie zobaczyliśmy, że bohaterowie nie zdołali dopasować się do mocno odmiennego od Republiki charakteru militarnej potęgi Imperium i postanowili poszukać w galaktyce własnej ścieżki. Wraz z nimi w stronę nowych przygód ruszyła Omega, żeński klon Jango Fetta.  

zdj. Lucasfilm