To będzie najdłuższa przygoda Indiany Jonesa. Znamy czas trwania „Artefaktu przeznaczenia”

W czerwcu Harrison Ford zaliczy pożegnalny występ w roli Indiany Jonesa. Mamy już oficjalne potwierdzenie, że będzie to finałowa odsłona serii z legendarnym archeologiem i poszukiwaczem przygód. Wiemy także, że będzie to zdecydowanie najdłuższa odsłona serii. Dokładny czas trwania filmu „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”, zdradziła ostatnio Kathleen Kennedy.

To będzie ostatnia i najdłuższa część serii „Indiana Jones

Okazuje się, że piąta część serii będzie nie tylko ostatnią, ale też najdłuższą przygodą Indiany Jonesa. Kathleen Kennedy stojąca na czele studia Lucasfilm potwierdziła na londyńskim Star Wars Celebration, że film „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” będzie trwał 2 godziny i 22 lub 23 minuty. To oznacza, że będzie to zdecydowanie najdłuższa odsłona serii.

Najkrótszą częścią franczyzy są „Poszukiwacze zaginionej Arki”. Film otwierający serię z Indianą Jonesem trwał tylko 115 minut. Najdłuższym do tej pory projektem z bohaterem granym przez Harrisona Forda była natomiast trzecia część pierwotnej trylogii, czyli „Ostatnia krucjata”. Film, w którym pojawił się też Sean Connery, trwał 128 minut. „Świątynia Zagłady” trwała z kolei 118 minut, a „Królestwo Kryształowej Czaszki” plasujące się do tej pory na drugim miejscu, liczyło sobie 122 minuty.

Sprawdź też: „Avatar: Istota wody” dostępny online. Film Camerona w końcu trafił do dystrybucji cyfrowej.

O czym opowie film „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”?

Fabuła filmu „Indiana Jones 5” osadzona będzie wiele lat po zakończeniu drugiej wojny światowej, ale przeciwnikami tytułowego bohatera ponownie będą naziści chcący przejąć ponownie kontrolę nad światem. Produkcja zabierze nas do 1969 roku i pokaże, jak Indiana odnajduje się w erze wyścigu kosmicznego pomiędzy USA i ZSRR. Chęć przegonienia Rosjan przez Amerykanów i wylądowania na Księżycu niesie ze sobą kilka niewygodnych dla Indiany Jonesa faktów. W opracowywanie kosmicznych planów zaangażowani są bowiem byli naziści.

Premiera filmu „Indiana Jones 5” odbędzie się na ekranach kin 30 czerwca 2023 roku. W obsadzie obok znaleźli się również: Antonio Banderas, Toby Jones, Thomas Kretschmann, Shaunette Renée Wilson. Za reżyserię odpowiada James Mangold.

źródło: collider.com / zdj. Lucasfilm