„Skywalker. Odrodzenie” przebija 1 miliard dolarów!

Ostatnia odsłona sagi Skywalkerów przebiła dzisiaj barierę 1 miliarda dolarów wpływów z kinowych kas.

Po zliczeniu wpływów z 14 stycznia „Skywalker. Odrodzenie” ma na swoim globalnym koncie 1,001 mld dolarów. Na krajowym rynku film zarobił już ponad 481,3 mln dolarów, a na rynkach zagranicznych zdołał zebrać od widzów 519,7 mln dolarów.

Film stał się siódmym tytułem Disneya z 2019 roku i czwartym filmem z nowej serii „Gwiezdne wojny”, któremu udało się zebrać z kas kin więcej niż 1 miliard dolarów. Jedyną produkcją Disneya świata „Star Wars”, która nie przekroczyła 1 miliarda dolarów, jest film Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” (392,9 mln dolarów).

W porównaniu do poprzednich epizodów głównej sagi „Skywalker. Odrodzenie” potrzebował jednak zdecydowanie więcej czasu na osiągnięcie 1 miliarda. Siódmy epizod dokonał tego w 12 dni, a ósma cześć sagi potrzebowała do tego niespełna trzech tygodni. Dziewiąty epizod zbierał natomiast swój miliard aż 26 dni od czasu amerykańskiej premiery, czyli 20 grudnia. Warto jednak pamiętać, że w niektórych krajach film wyświetlany był już od środy 18 grudnia.

W rankingu najlepiej zarabiających filmów w USA film znajduje się obecnie na szóstej pozycji i wyprzedza między innymi produkcje: Spider-Man: Daleko od domu oraz Aladyn. W globalnym rankingu 2019 roku produkcja zajmuje natomiast dziewiąte miejsce

źródło: zdj. Lucasfilm