Spektakularny sukces Taylor Swift! Jej film zmiażdżył „Gwiezdne wojny” i Spider-Mana!

Kto by się spodziewał, że jedną z największych premier jesieni na kinowych ekranach może być film koncertowy Taylor Swift? Jedna z najpopularniejszych gwiazd muzyki popularnej przejmuje duży ekran w spektakularnym stylu! W ciągu jednego dnia jej film zarobił 37 mln dolarów i zostawił w tyle największe przeboje kinowe takie jak chociażby „Przebudzenie Mocy” czy „Spider-Man: Bez drogi do domu”!

Taylor Swift robi furorę w kinach! Zarobiła 37 mln dolarów w jeden dzień!

Taylor Swift godnie zastąpi w kinach filmową produkcję o lalce Barbie. Popularna piosenkarka zapewni kinowej branży niesamowity zastrzyk gotówki podczas jesiennego okresu, kiedy to często brakuje głośnych premier, a w tym roku kina muszą liczyć się także z przesunięciami premier ze względu na trwające strajki. Wprowadzenie na duży ekran koncertowego filmu „Taylor Swift: The Eras Tour” będzie jednym z największych wydarzeń dużego ekranu w ostatnich miesiącach tego roku – premiera odbędzie się dokładnie 13 października.

Z najnowszych wyliczeń wynika, że po 24 godzinach przedpremierowej sprzedaży biletów film zarobił już 37 mln dolarów w trzech największych sieciach kinowych: AMC, Regal i Cinemark. Jest to drugi wynik wszech czasów! Lepiej radziła sobie tylko ostatnia produkcja o drużynie Avengers (50 mln dolarów). Koncertowe widowisko Swift zostawiło natomiast w tyle drugi na liście film „Spider-Man: Bez drogi do domu” (35 mln dolarów). Co więcej, w pierwszy dzień fani Taylor Swift w samej sieci kin AMC zapłacili za bilety gigantyczne 26 mln dolarów. To oznacza, że tylko w tych kinach piosenkarka osiągnęła lepszy rezultat niż film „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”, który ze wszystkich kin zebrał 20 mln dolarów w ciągu pierwszej doby. Zaznaczmy, że wynik ten nie obejmuje sprzedaży biletów w innych sieciach kinowych.

W pierwszy weekend film Taylor Swift może zarobić nawet 70 mln dolarów!

Wszystko wskazuje na to, że „Taylor Swift: The Eras Tour” stanie się największym koncertowym wydarzeniem w historii kina i jedną z najbardziej dochodowych kinowych premier tego roku! Aktualna prognoza na pierwszy weekend przewiduje otwarcie na poziomie 70 mln dolarów. Analitycy szacują, bowiem, że przedpremierowa sprzedaż biletów stanowi około 50% całkowitej sprzedaży w pierwszy weekend. Osiągnięcie takiego rezultatu oznaczałoby lepszy wynik od filmów „Szybcy i wściekli 10” (67 mln dolarów), „Transformers: Przebudzenie bestii” (61 mln dolarów) czy „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” (60 mln dolarów).

Jeśli chodzi o koncertowe premiery na dużym ekranie, to wśród liderów od lat znajdują się takie tytuły jak: Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert” (31 mln dolarów podczas otwarcia i 65,2 mln dolarów finalnie), „This Is It” od Michaela Jacksona (23,2 mln dolarów podczas pierwszego weekendu i 72 mln dolarów na koniec pobytu w kinach) oraz „Justin Bieber: Never Say Never” (29,5 mln dolarów z otwarcia i 73 mln dolarów finalnych wpływów). Sami widzicie, że już po pierwszym weekendzie film Taylor Swift może okazać się liderem tego zestawienia. Gigantyczne zainteresowanie filmem wynika z gigantycznej popularności Swift i faktu, że bilety na jej koncerty na żywo są wyjątkowo trudno dostępne. Pokazanie swojej trasy na dużym ekranie jest ze strony piosenkarki ukłonem w stronę fanów, którzy nie będą mogli zobaczyć jej podczas tradycyjnego występu.

Koniecznie sprawdź:

źródło: deadline.com / zdj. Lucasfilm / Tuukka Jantti / Xavier Collin depositphotos / Sony Pictures