Poziom „The Boys” przebity! Serial „Gen V” podbił serca krytyków!

Ze spin-offami największych ekranowych hitów bywa różnie. Najczęściej – choćby w przypadku recenzowanego niedawno przez nas serialu „The Continental” – poboczne produkcje rozwijające świat oryginalnego filmu czy serii nie dorastają do pierwowzoru. W przypadku „Gen V”, czyli nowego serialu w uniwersum „The Boys”, jest jednak zupełnie inaczej. Pierwsze recenzje wskazują, że fani brutalnej opowieści o superbohaterach otrzymali absolutny must-watch

Nowa produkcja platformy Prime Video osadzona w uniwersum komiksowych Chłopaków” opisywana jest jako pełen humoru i przemocy serial utrzymany w tonie popularnego pierwowzoru. Akcja „Gen V” przenosi nas do jedynej amerykańskiej uczelni przeznaczonej dla młodych superbohaterów. Zobaczymy, jak młodzi herosi wchodzą w dorosłe życie i walczą o kontrakty w największych miastach, gdy na próbę wystawione zostają ich moralnefizyczne i seksualne granice.

Rozenergetyzowane przez to samo kreatywne podejście w kluczu na całość, przez cięty komentarz społeczny i krwawe poczucie humoru Gen V przypomina, że należy do jedynej komiksowej franczyzy, która nigdy nie obniżyła lotów” – napisał w swojej recenzji Nick Schager z serwisu The Daily Beast. Podobną opinię wystawiono serialowi w serwisie THN: „Gen V to wzorowy przykład na to, jak powinno się zabierać za spin-off. Serial rozwija i wzbogaca świat, który tak sprawnie ukształtowano w The Boys”. „Szalony, napalony i naprawdę obrzydliwy serial. Uwielbiam go” – wtórował prowadzący audycję The Movie Podcast.

„Dramat o nastolatkach, który stawia na kompletną tonalną mieszkankę – to wciąż znakomita rozrywka” – napisano z kolei o „Gen V” na portalu Inverse. „Centralne napięcia serii nie wynikają z kreskówkowego przemocy, a mieszczą się w wątku postaci Marie, która zostaje tu wciągnięta przez wir świata mediów. Jej człowieczeństwo zostaje wystawionę na próbę przez sławę i siły, które próbują kontrolować jej wizerunek” – rozwija Liam Maguren z serwisu Flicks. 

Sprawdź też:

Na łamach magazynu Empire ukazała się recenzja, w której spekulowano, że „Gen V” nie pozyska dla platformy Prime Video zbyt wiele nowych subksrypcji, ale i niesie z sobą wystarczająco dużo frajdy, by przyciągnąć dotychczasowych fanów. „Serial funkcjonuje gdzieś na przecięciu współczesnych komedii o seksualnym dojrzewaniu, wygłupów The Boys i ambitnej mieszanki ciągłego szoku i olśnień, na którą zasługują fani” – dodaje Matt Donato z IGN-u.

Największymi atutami „Gen V”, które wyłaniają się z dotychczasowych recenzji są nie tylko równy głównej serii szokująco brutalny sposób opowiadania, cięty humor i trafna satyra gatunku superhero, ale i znakomita młoda obsada, która z łatwością wkupuje się w serca widzów. „To szalona, krwawa i zabawna seria na miarę The Boys, posiłkująca się doskonałą grupą aktorów i intrygującą centralną tajemnicy” – czytamy w recenzji krytyczki Nicole Austin. „Zwarta i dobrze opowiedziana historia łączy talent do satyryzowania z zachętą do namysłu o młodych ludziach, których się w pewien sposób produkuje, zamiast ich pięlęgnować” – dodał Peter Gray z The AU Review.

Nie wszyscy krytycy byli wobec serialu równie hojni. Choć każda z publikacji kończy się ostatecznie pozytywnym akcentem, w tekście New York Post wskazano na przykład, że serialowi zdarza się w zbyt dużym stopniu opierać na niewybrednym humorze. Z kolei na łamach Wall Street Journal napisano o o hałaśliwym sensacjonalizmie serii – zostaje on w niej jednak koniec końców usprawiedliwiony przez zawarcie w treści celnego komentarza i pomysłowych rozwiązań fabuły.

Na chwilę obecną „Gen V” może pochwalić się najwyższym wynikiem pozytywnych ocen od krytyków spośród wszystkich produkcji osadzonych w uniwersum „The Boys”. W porównaniu do trzech sezonów pierwowzoru, które w serwisie Rotten Tomatoes cieszą się wynikami zbliżonymi do maksymalnej wartości, spin-off uzyskał równe 100% pozytywnych głosów (na podstawie 39 recenzji). Średnia ocena filmu w przypadku wszystkich krytyków wynosi 7,50 na dziesięć, a w przypadku tekstów wyłącznie od krytyków topowych: 6,90.

gen v opinie o serialu the boys.png

W obsadzie serialu znajdują się Jaz Sinclair, Chance Pedromo, Patrick Schwarzenegger, Lizzie Broadway, Sean Patrick Thomas, Maddie Phillips, Marco Pigossi, London Thor, Derek Luh, Asa Germann, a także Shelley Conn

Premiera serialu „Gen V” odbędzie się na platformie Prime Video już w najbliższy piątek, dokładnie 29 września. 

zdj. Prime Video / Rotten Tomatoes