„Star Wars: The Bad Batch” – poznaliśmy dokładną datę premiery 2. sezonu animacji

Podczas Star Wars Celebration dowiedzieliśmy się, że jesienią tego roku z następnym sezonem powróci animowana kontynuacja „Wojen Klonów”, czyli serial „The Bad Batch”. Teraz w sieci pojawiły się doniesienia o konkretnej dacie premiery nowych odcinków. Z grupą Clone Force 99 ponownie spotkamy się we wrześniu.

Serial koncentruje się na historii eksperymentalnych klonów wprowadzonych do świata George'a Lucasa w ostatnim sezonie „Wojen Klonów”. Akcja „Bad Batch” rozgrywa się po upadku Republiki i zakonu Jedi, wkrótce po sformowaniu przez Dartha Sidiousa żelaznego galaktycznego reżimu. Członkowie drużyny Clone Force 99, każdy z nich mocno odróżniony od braci z byłej Armii Republiki, posiadają wyjątkową umiejętność czyniące ich niezwykle skutecznym żołnierzami. W pierwszym sezonie zobaczyliśmy, że bohaterowie nie zdołali dopasować się do mocno odmiennego od Republiki charakteru militarnej potęgi Imperium i postanowili poszukać w galaktyce własnej ścieżki. Wraz z nimi w stronę nowych przygód ruszyła Omega, żeński klon Jango Fetta.  

Sprawdź też: Darth Vader kontratakuje. Omawiamy trzeci odcinek „Obi-Wana Kenobiego” [SPOILERY]

Przypomnijmy, że pierwszy sezon „The Bad Batch” debiutował na Disney+ z okazji ubiegłorocznego Dnia Star Wars. Za produkcję, jako główny showrunner, odpowiada Dave Filoni. O ile najnowsze informacje doczekają się potwierdzenia, nowa odsłona serii pojawi się w streamingu dokładnie 28 września. Na chwilę obecną nie wiemy, ile odcinków złoży się na drugi sezon. 

W głosowej obsadzie powrócą Dee Bradleya Bakera (podkładający głos pod każdego z członków grupy Clone Force 99) i Michelle Ang (jako Omega).

D16D75C0-79A1-4CD3-A014-C1005EE2BB02.jpeg

Źródło: Twitter / Reddit / zdj. Lucasfilm