„Star Wars”: Twórcy „Sherlocka” i „Masters of Sex” wyreżyserują serial o Cassianie Andorze

Poznaliśmy nazwiska reżyserów, którzy zajmą się częścią odcinków serialu „Andor”. Za kamerą nowej produkcji poświęconej jednemu z bohaterów „Łotra 1” staną Ben Caron („Sherlock”, „Wallander”) i Susanna White mająca w dorobku między innymi wybrane odcinki „Kronik Times Square” i „Masters of Sex”. 

Dwójka artystów dołączyła tym samym do ogłoszonego przed paroma miesiącami Toby'ego Haynesa („Utopia”, „Czarne Lustro”), który również wyreżyseruje kilka odcinków telewizyjnego spin-offu „Łotra 1”.

Prace produkcyjne nad „Andorem” trwają od grudnia w Londynie. Akcja serialu ma zostać osadzona na pięć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w „Łotrze 1”. Do tytułowej roli rebelianckiego szpiega powróci Diego Luna. Na ekranie pojawią się też między innymi Stellan Skarsgard i Kyle Soller, Denise Gough oraz Genevieve O'Reilly, która powróci do roli Mon Mothmy. Showrunnerem i producentem wykonawczym serialu będzie Tony Gilroy.

Przypomnijmy też, że parę tygodni temu dowiedzieliśmy się, że w pierwszym sezonie nie pojawi się Alan Tudyk, jako droid K-2SO. 

Źródło: Discussing Film / zdj. Disney