Strażnicy Galaktyki nie uratują Marvela? Pierwsze prognozy zapowiadają otwarcie poniżej oczekiwań

W maju do kin trafi nowe widowisko Marvela. Po wpadce filmu „Ant-Man i Osa: Kwantomania” przedstawiciele studia chcieliby zapewne tym razem odtrąbić wielki sukces, ale pierwsze prognozy sugerują, że finałowa część cyklu „Strażnicy Galaktyki”  może nie dorównać wynikowi poprzedniej odsłony.

Strażnicy Galaktyki 3” mają być zamknięciem serii stworzonej przez Jamesa Gunna i pożegnaniem widzów z kilkoma bohaterami. Marvel potrzebuje teraz jak nigdy wcześniej wyraźnego i jednoznacznego sukcesu, który pozwoli, przynajmniej na chwilę, ukrócić dyskusję na temat formy MCU. Pierwsze prognozy zapowiadają jednak, że finałowa część może nie okazać się aż tak dużym sukcesem, jakiego potrzebuje Disney. Pierwsze prognozy sugerują weekendowe otwarcie wynoszące 130 mln dolarów. Na razie są to naturalnie pierwsze szacunki powstające w momencie, kiedy kampania promocyjna nie weszła jeszcze na pełne obroty.

Sprawdź też: „#BringBackAlice” – recenzja polskiego serialu HBO Max. Po drugiej stronie lustra.

Strażnicy Galaktyki 3 nie przebiją wyniku poprzedniej części?

Prognozy serwisu Box Office Pro zakładają natomiast, że produkcja Marvela ma szanse nawet na 150 mln dolarów, ale jest to aktualnie najbardziej optymistyczny scenariusz. W przypadku tego najgorszego, analitycy serwisu przewidują otwarcie wynoszące zaledwie 120 mln dolarów. Druga część serii otworzyła się z kwotą 146 mln dolarów, a pierwsza mogła z kolei liczyć na 94 mln dolarów. Ostatni film Marvela, czyli wspomniany „Ant-Man i Osa: Kwantomania” zebrał w pierwszy weekend tylko 106 mln dolarów.

Tym razem życie bohaterów zostaje wywrócone do góry nogami przez burzliwą przeszłość Rocketa. Peter Quill, wciąż wstrząśnięty po stracie Gamory, musi ponownie zebrać swoich przyjaciół, aby podjąć się niebezpiecznego zadania. Stawką jest życie Rocketa. To misja, od której zależeć będą dalsze losy Strażników, jakich znamy. 

Do swoich ról z poprzednich produkcji powrócili: Chris Pratt jako Star-Lord, Zoe Saldana jako Gamora, Dave Bautista jako Drax, Bradley Cooper jako Rocket, Vin Diesel jako Groot, Karen Gillan jako Nebula, Pom Klementieff jako Mantis, Sean Gunn jako Kraglin oraz Elizabeth Debicki jako Ayesha. Nowych bohaterów zagrają Will Poulter (Adam Warlock) oraz Chukwudi Iwuji (High Evolutionary).

Na ostatnią przygodę z bohaterami filmu „Strażnicy Galaktyki 3” wybierzemy się już 5 maja.

źródło: deadline.com / boxofficepro.com / zdj. Marvel