Świat „Buffy: Postrachu wampirów” doczeka się kontynuacji! Ale nie w takiej formie jak myślicie

Choć zapowiadana od wielu lat nowa wersja telewizyjnych przygód Buffy Summers nie powstanie – projekt został jednoznacznie przekreślony jeszcze w ubiegłym roku – świat łowczyni wampirów doczeka się rozwinięcia. Dojdzie do niego za sprawą... produkowanego przez Audible słuchowiska

Oryginalna audiodrama osadzona w świecie „Buffy: Postrachu wampirów” nosi pełny tytuł „Slayers: A Buffyverse Story”. Według zapowiedzi produkcja ma podjąć świat z kultowego serialu telewizyjnego po dwudziestu latach od czasu akcji finałowego odcinka. Głównym bohaterem słuchowiska będzie Spike, zagrany raz jeszcze przez gwiazdę oryginalnego serialu, Jamesa Marstersa.

W obsadzie projektu Audible do Marstersa dołączyli pozostali aktorzy z oryginalnej serii: Charisma Carpenter, Anthony Head, Juliet Landau, Emma Caulfield, Amber Benson, James Charles Leary i Danny Strong. W ramach debiutu w świecie „Buffy” usłyszymy natomiat głos Layi DeLeon Hayes

Akcja „Slayers” rozpocznie się wkróte po tym, jak Spike wkroczył w nieumarły półświatek Los Angeles, usiłując przekonać siły ciemności, że i on raz jeszcze wszedł na ścieżkę zła. A jednak sytuacja wkrótce będzie wymagać od niego, by porzucił przykrywkę i zaopiekował się szesnastoletnią Indirą Nunnally (w tej roli usłyszmy Hayes). Chcąc umknąć od odpowiedzielności i odnaleźć dla dziewczyny właściwego nauczyciela, Spike krzyżuje ścieżki z łowcą-weteranem z alternatywnego wymiaru, w którym Buffy Summers nigdy nie istaniała, zaś Cordelia Chase pełni rolę jedynynego łowcy. Cordelia chce, by Spike pomógł jej w walce z niewyobrażalnym zagrożeniem... jego dawną miłością, Drusillą.

Koniecznie sprawdź też:

„Rozpiera mnie radość, że otrzymałem możliwość ponownego spotkania się z przyjaciółmi, przy okazji kolejnego rozdziału uniwersum Buffy. Zabierzemy widownię w znajomą, ale i pełną zaskoczeń podróż, w której nie zabraknie ani horroru ani pasji, ani łobuzerstwa” – skomentował swój udział w „Slayers” James Marsters. 

Premiera słuchowiska odbędzie się dokładnie 12 października w ramach usługi streamingowej Audible.

Buffy Audible.JPG

źródło: EW / zdj. Auduble / Warner Bros.