Szef Disneya nie chce aktorskiego „Dzwonnika z Notre Dame”, ale stawia na przeróbkę „Zaplątanych”

Mieliście nadzieję na zobaczenie aktorskiej wersji „Dzwonnika z Notre Dame”? No to nie mamy dobrych wiadomości. Planowany od czterech lat projekt najprawdopodobniej nie doczeka się realizacji. Powody do radości mogą mieć natomiast fani animacji „Zaplątani”, która ma być jednym z priorytetowych projektów Disneya.

Bob Iger nie chce aktorskiej wersji „Dzwonnika z Notre Dame”. Stawia na „Zaplątanych

Na początku 2019 roku ujawniono, że Disney przygotowuje się do zrealizowania aktorskiej wersji „Dzwonnika z Notre Dame”. Do napisania scenariusza zatrudniony został David Henry Hwang, laureat nagrody Tony, który odpowiadał za wiele teatralnych musicali. Mówiło się też, że muzyką zajmą się laureat Oscara Alan Menken, czyli twórca muzyki do oryginalnej animacji i innych klasycznych produkcji Disneya oraz Stephen Schwartz, który również jest jednym z czołowych muzycznych twórców studia.

Główną rolę miał zagrać Josh Gad, a film miał opierać się zarówno na animacji z 1996 roku, jak i na literackim pierwowzorze autorstwa Hugo. Ostatni raz na temat projektu Gad wypowiadał się w marcu, kiedy zachwalał scenariusz i wyrażał nadzieję, że projekt doczeka się realizacji. Najnowsze wieści z Disneya ujawniają jednak, że Disney wycofuje się z pomysłu na realizację aktorskiego „Dzwonnika z Notre Dame”. Wszystko za sprawą tego, że stojący obecnie na czele spółki Bob Iger nie jest fanem animowanego pierwowzoru. Jak ujawnia TheDisInsider, źródło znane z zakulisowych informacji w temacie Disneya: „Teraz gdy Bob Iger wrócił na fotel prezesa, jest bardzo mało prawdopodobne, aby projekt został zrealizowany, ponieważ Iger nie jest największym fanem Dzwonnika z Notre Dame i remake nie znajduje się na ich liście priorytetów”.

Sprawdź też: Vanessa Kirby jako superbohaterka Marvela. Mamy pierwszy fanart z nową Sue Storm.

Źródło zaznacza, że oczywiście plany te mogą jeszcze ulec zmianie, ale twierdzi, że Disney chce skupić się na realizacji innego projektu. Ma być nim aktorska wersja popularnej animacji „Zaplątani”. Pierwszy raz o planach na stworzenie aktorskiego projektu w świecie Roszpunki mówiło się już w pierwszych miesiącach 2020 roku. Teraz projekt ma w końcu ruszyć z miejsca.

źródło: TheDisInsider / zdj. Jonathan Weiss / Depositphotos