Szykujcie się na brutalnego „Batmana”. Nowy serial będzie doroślejszy od oryginalnej serii

Po dłuższym okresie bez żadnych aktualizacji, docierają do nas nowe wieści na temat serialu „Batman: Caped Crusader”. O szykowanej przez Warner Bros. Animation serii pokrótce wypowiedział się jeden z kluczowych scenarzystów i zarazem kultowy komiksowy twórca, Ed Brubaker.

Nowy animowany serial o Batmanie będzie brutalniejszy

Przypomnijmy, że za zapowiedzianą przed kilkoma laty serię „Batman: Caped Crusader” odpowiadają tacy twórcy jak Bruce Timm (współtwórca słynnego „Batman: Serial animowany” z lat 90.), Matt Reeves (reżyser filmu z Robertem Pattinsonem) oraz J.J. Abrams („Star Trek”, „Gwiezdne Wojny”). W ekipie scenarzystów znaleźli się z kolei Ed Brubaker i Greg Rucka, odpowiadający między innymi za celebrowaną komiksową serię „Gotham Central”

Wykupiony przez Amazona na początku ubiegłego roku serial określano przy okazji wywiadów z twórcami mianem „wszystkiego tego, co Bruce Timm chciał zrobić w oryginalnym serialu animowanym, ale nie mógł, z uwagi na to, że projekt emitowany był na kanale dla dzieci”. Słyszeliśmy też, że produkcja operuje w ponurym tonie, wykorzystuje posępną muzykę symfoniczną i celuje w głębokie wejście w psychikę postaci. Teraz, do opisów produkcji wspomniał sam Ed Brubaker, który miał już okazję zobaczyć wstępne „cięcie” kilku z napisanych przez siebie odcinków.

Scenarzysta wyjawił, że choć jego praca przy projekcie dobiegła końca wraz z oddaniem tekstów, widzowie mogą oczekiwać poBatman: Caped Crusader” czegoś zupełnie innego od klasycznej serii. Zapoznawszy się ze wstępnymi wersjami odcinków Brubaker obiecał, że obok pogłębionej narracji produkcja ma nie stronić od scen „wizualnej przemocy” i charakteru zainspirowanego filmami z nurtu kryminałów noir.

Sprawdź też: Steven Yeun nie zagra potężnego herosa Marvela. Aktor stracił rolę w „Thunderbolts”

Co więcej, Brubaker niebezpośrednio wskazał też, że w planach Amazona i WB Animation już znajduje się sezon drugi produkcji. Niestety, z uwagi na inne przedsięwzięcia, przy okazji kolejnych odcinków dojdzie do zmiany na stanowiskach scenopisarskich – Brubaker nie będzie w stanie ponownie związać się z projektem.

Na chwilę obecną nie ujawniono, kiedy możemy spodziewać się premiery „Batman: Caped Crusader”. Nie ujawniono też jeszcze obsady głosowej serialu. Pełną rozmowę ze scenarzystą, która pojawiła się na kanale ComicBookClub, znajdziecie poniżej. 

zdj. Warner Bros. / Amazon