Szykujcie się na powrót do świata z filmu „TRON”. Ruszyły prace zdjęciowego do 3. części

Disney w końcu zabrał się za realizację następnego filmu z kultowego cyklu sci-fi „TRON”! Na łamach Instagrama reżyser Joachim Rønning ujawnił, że ruszyły zdjęcia do widowiska o roboczym tytule „TR3N”, w którym główne role grają Jared LetoEvan Peters i Cameron Monaghan. Na potwierdzenie dostaliśmy też pierwszą fotkę zza kulis.

Nowy „TRON” w końcu powstaje. Ruszyły zdjęcia

Przypomnijmy, że prace produkcyjne przy trzeciej odsłonie „TRON” miały wystartować jeszcze w sierpniu zeszłego roku – plany te przekreśliły jednak trwające wówczas hollywoodzkie strajki. Teraz dowiadujemy się, że blisko pół roku później ekipa widowiska w końcu trafiła na plan na terenie Vancouver w Kanadzie. Informację o rozpoczęciu pierwszego tygodnia zdjęciowego zamieścił w mediach społecznościowych sam reżyser. Jego wpis znajdziecie poniżej.

Sprawdź też: Nowa wersja wstrząsającego duńskiego dreszczowca opóźniona. W głównej roli James McAvoy

Żadne szczegóły odnośnie fabuły filmu – wcześniej określanego jako „TRON: Ares”, a obecnie najwuraźniej „TR3N” – nie zostały jeszcze ujawnione. Wiemy jednak, że kreacja głównego bohatera powędrowała do Jareda Leto. Aktor znany między innymi z „Morbiusa”, „Domu Gucci” oraz „Blade Runnera 2049” ma wcielić się w Aresa, manifestację programu TRON. Z rozproszonych wypowiedzi o filmie dowiedzieliśmy się również, że „Ares” ma nawiązać do pozaekranowego fenomenu technologii sztucznej inteligencji i tego co jej rozwój oznacza, dla pojmowania ludzkiej tożsamości.

Kto jeszcze pojawi się w „TR3N”? 

Tron

Na ekranie Jaredowi Leto partnerować będą Evan Peters („Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera”), Cameron Monaghan (znany przede wszystkim jako Cal Kestis w grach „Star Wars: Jedi”),  Greta Lee („Russian Doll”), Jodie Turner-Smith („Anne Boleyn”) oraz Sarah Desjardins („Yellowjackets”). Nie potwierdzono natomiast, czy w produkcji pojawi się którakolwiek z gwiazd poprzedniej filmowej odsłony cyklu.

To Cię zainteresuje: Serial o Harrym Potterze to dopiero początek! HBO Max już myśli o kolejnych seriach.

Autorem scenariusza do „TR3N” jest Jeff Nathanson mający w swoim dorobku film „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” oraz aktorską wersję „Króla Lwa” i produkcję „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Nad projektem jako producent czuwa Jerry Bruckheimer. Dodajmy, że z reżyserem Joachimem RønningiemDisney współpracował już przy kilku projektach, w tym „Czarownicy 2” i ostatniej części „Piratów z Karaibów”. 

Operatorem przy nowej części „TRON” został z kolei Jeff Cronenweth, znany przede wszystkim z obrazów, które sflimował dla Davida Finchera: między innymi „Podziemnego kręgu” i „The Social Network” i „Zaginionej dziewczyny”.

źródło: Instagram / zdj. Disney