Taika Waititi nakręci „Star Wars” w Szkocji? Nowe doniesienia

Choć od premiery reżyserowanego przez Taikę Waititiego nowego, pełnometrażowego rozdziału „Gwiezdnych wojen” wciąż dzieli nas przynajmniej parę lat, najnowsze doniesienia wskazują, że artysta powoli przymierza się do ustalenia lokalizacji, w których powstaną scenografie filmu.

Choć nie wiemy, jak plany wytwórni zmieniły się pod wpływem pandemii koronawirusa, raport portalu The Daily Record, oparty na źródłach bliskich Lucasfilmowi, uściśla, że ekipa Waititiego miałaby jeszcze w grudniu zarejestrować pierwsze ujęcia, w ramach poszukiwań miejsc do filmowania. Reżyser „Thora: Ragnarok” chciałby podobno, by w kreowaniu nowych światów odległej galaktyki film wykorzystał ośnieżone krajobrazy Szkocji, a w szczególności pejzaże tamtejszych Gór Kaledońskich.

To wspaniałe, że [twórcy] „Gwiezdnych wojen” zdecydowali się wykorzystać wspaniałą scenerię Szkocji w ramach części pierwszych ujęć produkcyjnych. Film zadebiutuje dopiero za kilka lat, dzięki koronawirusowi, ale fani z pewnością będą podekscytowani na myśl, że pierwsze prace już się rozpoczęły. Zdjęcia odbędą się w Górach Kaledońskich, skupią się na wzgórzach i pobliskich terenach.

Dodajmy, że raport nie ujawnia, kiedy film mógłby wejść w zasadniczą fazę produkcji. W pracach w Szkocji ma rzekomo wziąć udział najmniejsza możliwa ekipa:

Najprawdopodobniej mowa tu o małej ekipie i asystencie reżysera, którzy trafią do Szkocji na jakieś trzy dni.

Zgodnie z bieżącym kalendarium Disneya nowy gwiezdnowojenny film ma trafić do kin w grudniu 2023 roku. Waititi ma po drodze jeszcze realizację kolejnego filmu o przygodach Thora. Niedawno Chris Hemsworth potwierdził, że prace nad widowiskiem „Thor: Love and Thunder” ruszą początkiem przyszłego roku.

Źródło: Comicbook / zdj. Disney