Nie będzie 4. sezonu „The Mandalorian”? Studio Lucasfilm ma szalony plan

W przyszłym roku mamy zobaczyć na platformie Disney+ dwa aktorskie seriale ze świata „Gwiezdnych wojen” i będą to dwa zupełnie nowe tytuły. W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy nie zobaczymy w streamingu czwartego sezonu serialu „The Mandalorian”. Coraz więcej wskazuje na to, że flagowa seria Disneya może doczekać się zakończenia w ramach kinowego filmu!

The Mandalorian” zakończy się filmem? Baby Yoda może podbić też kinowy ekran

Niewiele na ten moment wiadomo o kontynuacji serialu „The Mandalorian”. Mamy jedynie pewność, że  twórca serii Jon Favreau ukończył już dawno prace nad scenariuszem do czwartej odsłony przygód Dina Djarina i Grogu, ale nie wiadomo, kiedy miałoby dojść do rozpoczęcia prac na planie. Kilka miesięcy temu pojawiła się plotka, że studio ​​Lucasfilm rozważa przekształcenie czwartego sezonu serialu film. Nie została ona jednak potraktowana jako coś, co rzeczywiście może okazać się prawdą, ale teraz sytuacja się zmieniła. Jeff Sneider mający w dorobku wiele potwierdzonych przecieków, donosi, że kolejny sezon serialu „The Mandalorian” faktycznie może pojawić się w kinach!

„Kilka miesięcy temu zdementowałem plotkę na temat tego, że czwarty sezon The Mandalorian może zostać przekształcony w film. Myślę, że w tamtym czasie niekoniecznie tak było. Jednak teraz zaczynam o tym słyszeć. Słyszę, że bez względu na to, czym okaże czwarty sezon, kto w nim będzie, co się stanie, jaki kształt przybierze, wygląda na to, że może to być kolejny film Gwiezdnych wojen i może to zostać ogłoszone jeszcze przed końcem roku” – Sneider  stwierdził podczas ostatniego odcinka programu The Hot Mic. Według wcześniejszych przecieków film miałby wprowadzić widzów w wydarzenia, które rozegrają się w innym kinowym projekcie, filmie szykowanym przez Dave'a Filoniego będącego kulminacją wątków zawiązanych we wszystkich serialach „Mandowersum”.

Najnowszy film ze świata „Gwiezdnych wojen”. Kiedy premiera?

The Mandalorian sezon 4

Jeśli faktycznie czwarty sezon miałby zostać przekształcony w kinowy film i być najbliższym projektem Lucasfilm pokazanym na dużym ekranie, to pojawia się pytanie, kiedy dojdzie do jego premiery. Najbliższym terminem przeznaczonym na debiut filmu studia Lucasfilm w kalendarzu Disneya jest 22 maja 2026 roku, ale do tej pory wszyscy zakładali, że przeznaczono go na kontynuację ostatniej trylogii, w której poznamy dalsze przygody Rey. Ostatnio mówiło się, że prace na planie tego projektu mogą ruszyć na przełomie wiosny i lata przyszłego roku, co pozwala zakładać, że faktycznie film mógłby trafić do kin właśnie w 2026 roku.

Czy w takim razie filmowa wersja czwartego sezonu „The Mandalorian” mogłaby ukazać się w kinach już w 2025 roku? W harmonogramie studia na ten rok znajduje się kilka terminów, które nie zostały jeszcze przypisane do żadnych konkretnych tytułów, więc ze znalezieniem miejsca w kalendarzu nie byłoby problemu.

zdj. Lucasfilm