To będzie jak połączenie „Krainy lodu” i „Kill Billa”. Nowy serial z „Gwiezdnych wojen” w 2024 roku trafi na Disney+

Lucasfilm przywiozło na europejską edycję Star Wars Celebration nowe informacje o serialu „The Acolyte”, kolejnej produkcji powstającej dla platformy Disney+. Twórcy serialu potwierdzili przyszłoroczną datę premiery i zapowiedzieli, że nowa produkcja ze świata „Gwiezdnych Wojen” będzie jak połączenie „Krainy lodu” i „Kill Billa”.

Serial „The Acolyte” pokaże mnóstwo nowych mistrzów Jedi

Widzowie zgromadzeniu na panelu poświęconym nowym projektom z uniwersum „Gwiezdnych Wojen” mieli okazję zobaczyć pierwszą zapowiedź serialu „The Acolyte” i opisują ją w samych superlatywach. Produkcja ma wyglądać niesamowicie i być wypełniona po brzegi akcją, mistrzami Jedi, padawanami i walkami na miecze świetlne. Pojawiła się też scena pokazująca walkę na Moc pomiędzy postaciami, które sportretowały Carrie-Anne Moss i Amandla Stenberg. Dowiedzieliśmy się, że Lee Jung-Jae znany z serialu „Squid Game” gra rycerza Jedi. Potwierdzono też, że Joonas Suotamo zagrał w serialu nowego bohatera z rasy Wookiee będącego mistrzem Jedi. Wcześniej aktor portretował Chewbakkę.

Serial został określony jako połączenie „Krainy lodu” i „Kill Billa”. Jako inspirację dla „The Acolyte” wskazano też twórczość Kurosawy. Obecna na panelu Kathleen Kennedy stwierdziła, że widziała już cztery ukończone odcinki i była zszokowana tym, co zobaczyła – „Na ekranie dało się dostrzec wszystko, za co kocham Gwiezdne wojny” skomentowała szefowa Lucasfilm.

Sprawdź też: Drugi sezon „Andora” na Disney+ dopiero w 2024 roku. Znamy przybliżoną datę premiery.

Przypomnijmy, że akcja rozegra się w czasach poprzedzających pierwszy epizod sagi, „Mroczne widmo”. W produkcji zobaczymy, jak u kresu epoki zwanej Wielką Republiką (czyli na około sto lat przed filmowymi prequelami) w galaktyce na nowo zaczynają formować się mroczne siły. Poniżej jedyny udostępniony dotychczas opis fabuły.

Była Padawanka łączy siły z dawnym Mistrzem, by wspólnie przyjrzeć się serii przestępstw. Siły, z którymi zostają zmierzeni okazują się znacznie bardziej złowieszcze niż oczekiwali.

W obsadzie serialu są: Amandla Stenberg („Nienawiść, którą dajesz”), Lee Jung-Jae („Squid Game”), Dean Charles Chapman („1917”), Jodie Turner-Smith („Anna Boleyn”), Charlie Barnett („Russian Doll”) i Manny Jacinto („Dobre miejsce”). Do obsady dołączy też Carrie-Anne Moss („Matrix”) i Dafne Keef („Logan”). Jako showrunnerka za „The Acolyte” odpowiada Leslye Headland („Russian Doll”). W realizacji bierze udział dyrektorka kreatywna w Lucasfilm, Rayne Roberts, która uczestniczyła w przygotowaniu takich widowisk jak „Przebudzenie Mocy”, „Ostatni Jedi”, „Skywalker. Odrodzenie”, „Łotr 1” i „Han Solo”.

zdj. Lucasfilm