To jeden z najdłużej wyczekiwanych filmów superbohaterskich. „Spawn” z przybliżoną datą premiery!

Pamiętacie jeszcze, że niemal równo rok temu potwierdzono w końcu realizację nowej filmowej produkcji o przygodach Spawna? Zapowiadana od lat produkcja zyskała wówczas nowych scenarzystów, ale w następnych miesiącach zrobiło się o niej znowu wyjątkowo cicho. Teraz aktualizację statusu produkcji przynosi nam producent Jason Blum.

Najnowsze wieści o Spawnie. Premiera w 2025 roku?

Promując swój najnowszy projekt, horror „Egzorcysta: Wyznawca”, Jason Blum został zapytany przez dziennikarzy o status projektu o Spawnie. Producent wyczekiwanego od lat filmu utrzymywał, że produkcja jest na dobrej drodze do realizacji i ma pojawić się w kinach w 2025 roku.

Początkowo nowy film o Spawnie miał być niskobudżetową produkcją bazującą na horrorowym wyobrażeniu o tytułowym herosie. Teraz mówi się jednak, że twórcy chcą przeznaczyć nieco więcej na wyprodukowanie filmu, ale nadal nie będzie to poziom znany z większości superbohaterskich widowisk. Pierwsze informacje o projekcie pojawiły się jeszcze w 2017 roku. Od kilku lat z projektem związany pozostaje Jamie Foxx i jego angaż nadal utrzymywany jest w mocy. W ostatnich miesiącach pojawiło się jednak sporo przeszkód na drodze do realizacji filmu. Oprócz tych oczywistych w postaci strajków scenarzystów i aktorów poważną przeszkodą był też stan zdrowia głównego gwiazdora. Na początku tego roku Jamie Foxx trafił do szpitala, a niektóre doniesienia mówiły nawet o tym, że aktor walczył o życie. Po kilku miesiącach rekonwalescencji gwiazdor wraca jednak do życia publicznego, a teraz gdy zakończono strajk scenarzystów i na horyzoncie widać także koniec protestu aktorów, wydaje się, że realizacja filmu może szybko ruszyć z kopyta.

Koniecznie sprawdź też:

Do napisania scenariusza zatrudnieni zostali Scott Silver pracujący ostatnio nad filmową serią o Jokerze, Malcolm Spellman odpowiadający za serial „Falcon i Zimowy Żołnierz” oraz czwartą część serii o Kapitanie Ameryce, a także Matthew Mixom, początkujący scenarzysta pracujący do tej pory przy krótkometrażowych projektach. Za pierwotną wersję tekstu odpowiada sam Todd McFarlane, autor komiksowego pierwowzoru mający także aspirację do wyreżyserowania produkcji. Aktualnie wydaje się jednak, że za kamerą widowiska stanie doświadczony reżyser.

Po raz pierwszy Spawn pojawił się na kartach komiksu w 1992 roku i szybko stał się symbolem komiksów z lat 90. Tytułowy bohater to Al Simmons, były pracownik CIA, który po śmierci podpisuje pakt z demonem o imieniu Malebolgia i wraca do świata żywych jako demoniczny potwór. Jego moce pozwalają mu teleportować się, zmieniać kształt i wykorzystywać różnorodne bronie (w szczególności łańcuchy) w walce. Spawn doczekał się już jednej ekranizacji w 1997 roku z Michaelem Jai Whiteem w roli tytułowej.

źródło: comicbook.com / zdj. Image Comics