To koniec popularnego serialu kryminalnego. Apple TV+ nie przedłużyło go na 3. sezon

Apple TV+ podjęło decyzję o anulowaniu jednej z bardziej oryginalnych produkcji w swoim katalogu. Mowa o komediowej serii murder mysteryAfterparty”, w której główne role zagrali Tiffany HaddishSam Richardson i Zoë Chao

O skreśleniu dalszych planów wobec „Afterparty”, które powróciło do widzów w ramach tegorocznego sezonu drugiego, streamer zadecydował wskutek rewaluacji oryginalej oferty w dobie po strajku scenarzystów – czytamy na łamach raportu serwisu Collider. Należy jednak podkreślić, że choć serial nie powróci już na Apple TV+, jego showrunnerzy – Chris Miller i Anthony King – wraz z przedstawicielami Sony Pictures Television spróbują doprowadzić do przejęcia tytułu przez inną usługę streamingową.  

W ramach platformy Apple'a „Afterparty” doczekało się dwóch serii, przedstawiających odrębne intrygi kryminalne. W pierwszej z nich widzowie obserwowali konsekwencje zabójstwa, do którego doszło podczas licealnego zjazdu absolwentów. Rozwiązanie tajemnicy zostało przedstawione widzom w toku ośmiu odcinków – każdy z nich przedstawiał zdarzenia tego samego wieczoru z innej perspektywy. W poszczególnych rozdziałach posiłkowano się zarazem odmiennym stylem wizualnym i zapożyczeniami z innej konwencji gatunkowej, by lepiej oddać charakter danej postaci. W przypadku drugiej serii śledztwo ruszyło natomiast podczas zakłóconego zbrodnią ślubu. 

Sprawdź też:

W obsadzie serialu pojawili się między innymi Zach Woods („Dolina Krzemowa”), Elizabeth Perkins („Weeds”), Poppy Liu („Hacks”), Paul Walter Hauser („Cruella”), Ken Jeong („Kac Vegas”), Ben Schwartz („Parks & Recreation”), John Cho („Star Trek”) Ike Barinholtz („Świat według Mindy”), Dave Franco („21 Jump Street”), Jamie Demetriou („Fleabag”), Paul Walter Hauser („Richard Jewell”), Anna Konkle („Umowa na Zawsze”), Genevieve Angelson („Good Girls Revolt”), Elizabeth Perkins („Trawka”) i Jack Whitehall („Wyprawa do dżungli”). 

Zdj. Apple