Kolejna kontrowersyjna decyzja Marvela? Nowy serial ma trafić do kosza

Marvel wywołał ostatnio sporą konsternację wśród swoich fanów po tym, jak ogłoszono, że nowy serial o przygodach Daredevila zostanie niemal całkowicie przekształcony i nagrany od nowa. Okazuje się, że może to być tylko jeden z projektów, który nie spodobał się włodarzom Disneya. Najnowsze przecieki donoszą o tym, że inna produkcja szykowana dla platformy Disney+ może zostać całkowicie wyrzucona do kosza.

Daredevil to dopiero początek? Marvel mógł anulować już kolejny serial

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Marvel niemal od zera zaczyna prace nad serialem z przygodami Daredevila. Studio zdecydowało, że nakręcone do tej pory odcinki produkcji „Daredevil: Born Again” nie spełniały pokładanych w nich oczekiwań i doszło do zwolnienia scenarzystów oraz reżyserów. Trwają teraz poszukiwania nowych twórców mających wyznaczyć projektowi nową drogę. Decyzja ta ma być też podyktowana tym, że Disney chce wprowadzić zmianę w dotychczasowej metodzie opracowywania seriali dla swojej platformy. Studio będzie teraz zatrudniało showrunnerów mających wyznaczać kierunek dla rozwoju serialu i nadzorować jego produkcje. Seriale nie będą już produkowane tak jak filmy, w przypadku których studio kręciło je w całości i dopiero później decydowało się na wprowadzanie ewentualnych zmian przez kosztowne dokrętki.

Z Hollywood docierają właśnie głosy mówiące o tym, że jeszcze jeden z seriali może paść ofiarą strajków, które wstrzymały prace na planie i pozwoliły wytwórni na wprowadzenie zmiany w podejściu do produkowania oryginalnych treści dla Disney+. Goszcząc w podcaście The Watch autorka książki „MCU: The Reign of Marvel Studios”, Joanna Robinson, ujawniła, że Marvel zdecydował się na porzucenie serialu Wonder Man”.

Podobnie jak w przypadku serialu o Daredevilu prace na planie produkcji trwały przed wybuchem strajków scenarzystów i aktorów, ale przerwa w zdjęciach doprowadziła najwyraźniej do tego, że studio przyjrzało się jeszcze raz projektowi i mogło podjąć decyzję o jego anulowaniu. Nie wiemy jednak na razie, dlaczego studio zdecydowało się na porzucenie projektu. Możliwe, że włodarze Disneya uznali, że historia opowiedziana a w produkcji nie spełnia ich wymagań lub, że lepiej przerobić ją np. na produkcję z cyklu Marvel Specials będącą czymś w rodzaju nieco krótszych filmów wprowadzających do MCU nowych bohaterów. Niewykluczone też, że chodzi o cięcie kosztów i zmniejszenie liczby seriali, co ostatnio sugerował Bob Iger stojący na czele Disneya.

Opracowaniem serialu „Wonder Man” zajmowali się Destin Daniel Cretton, twórca filmu „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” oraz Andrew Guest, czyli scenarzysta takich komedii jak „Brooklyn 9-9” czy „Community”. W roli tytułowej w serialu miał wystąpić Yahya Abdul-Mateen II, gwiazdor takich filmów jak „Candyman” czy „Matrix Zmartwychwstania”. W obsadzie produkcji znajdował się też Ben Kingsley wracający do roli Trevora.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: The Watch / zdj. Miguel Lagôa / Depositphotos.com