To nie Superman zapoczątkuje nowe DCU! Strajki zagrażają kolejnym produkcjom ze świata Batmana

James Gunn ponownie postanowił uchylić rąbka tajemnicy na temat nowego filmowo-serialowego uniwersum DC Comics. Główny architekt DCU podzielił się informacjami na temat chronologii wypuszczanych produkcji. Okazuje się, że film o Supermanie nie będzie wcale produkcją, która zapoczątkuje wydarzenia przedstawiane w następcy DCEU. Cały czas rosną też obawy o to, że strajki mogą spowodować poważne opóźnienia w realizacji nowych produkcji ze świata Batmana.

To nie Superman rozpocznie nowe uniwersum DC. Pierwszy będzie serial od HBO Max!

Minęło prawie siedem miesięcy od kiedy James Gunn przedstawił światu swoje plany na pierwszą fazę filmowo-serialowego świata DC Comics. Ambitna chęć rozwijania nowego uniwersum została jednak szybko zahamowana przez wybuch strajków scenarzystów i aktorów. Aktualnie wszelkie prace nad nowymi projektami zostały całkowicie wstrzymane, a to rodzi obawy o to, że DCU nie rozkręci się tak szybko, jakbyśmy tego chcieli. W obecnej sytuacji trudno przewidzieć, kiedy doczekamy się pierwszego projektu w ramach nowego uniwersum – na razie datę premiery otrzymał wyłącznie film o Supermanie, za który Gunn odpowiada osobiście, ale wygląda na to, że wcześniej trafi do nas inna produkcja.

James Gunn podzielił się właśnie aktualizacją dotyczącą tego, jak będzie wyglądała chronologia przedstawianych na ekranie wydarzeń. Szef DC Studios potwierdził właśnie, że akcja animowanego serialu „Creature Commandos” rozgrywa się przed wydarzeniami z filmu „Superman: Legacy”. To oznacza, że to właśnie ta produkcja może oficjalnie otworzyć DCU i trafić do widzów platformy HBO Max w przyszłym roku. Niestety, Gunn potwierdził przy okazji także to, że żaden inny projekt poza „Creature Commandos” i „Superman: Legacy” nie jest jeszcze gotowy ani napisany. To oznacza, że na kolejne projekty zapowiedziane na początku roku przez szefa DC Stdudios trzeba będzie długo poczekać. Obecnie nie jest nawet pewne, czy zgodnie z planem rozpoczną się zaplanowane na początek przyszłego roku zdjęcia do filmu „Superman: Legacy”.

Koniecznie sprawdź:

zdj. Warner Bros.