To oni ruszą na poszukiwania błyskawicy Zeusa. Co powiecie na takiego Percy’ego Jacksona?

Nowym ruchomym plakatem Disney+ przypomniało o rysującej się już na horyzoncie o premierze wyczekiwanego serialu „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. Grafika prezentuje nowy wgląd na postacie zainspirowane bestsellerowym cyklem powieści Ricka Riordana.

Serial opowie o dwunastoletnim Percym Jacksonie, który odkrywa, że jest synem greckiego boga Posejdona i współczesnym półbogiem. Gdy zostaje oskarżony o kradzież błyskawicy Zeusa, musi udać się w niebezpieczną podróż przez Amerykę, by odnaleźć skradziony artefakt i zapobiec wojnie między bogami. W roli tytułowego bohatera występuje Walker Scobell, znany z filmu „Projekt Adam” od platformy Netflix. W obsadzie znaleźli się także Toby Stephens jako Posejdon, Lin-Manuel Miranda jako Hermes, Lance Reddick jako Zeus i Jason Mantzoukas jako Dionizos. Scenariusz serialu napisali Riordan i Jonathan E. Steinberg, a reżyserią zajął się James Bobin.

Na pierwszy sezon serialu złoży się 8 odcinków, z których każdy ma potrwać około godziny. Trwają już wstępne prace nad drugim sezonem, który ma być adaptacją drugiej części książkowej serii pod tytułem „Morze potworów”.

Premiera odbędzie się dokładnie 20 grudnia.

Sprawdź też:

zdj. Disney