Tych filmów bardzo brakowało na Disney+. W końcu trafią na platformę!

Platforma streamingowa Disney+ kontynuuje uzupełnianie oferty o produkcje wypuszczone do kin przez 20th Century Studios. Do bogatego katalogu produkcji z różnych marek należących do Disneya, takich jak Marvel, Star Wars, Pixar czy National Geographic coraz częściej dołączają też filmy z dawnego studia 20th Century Fox.

Kolejne filmy 20th Century Studios trafią w końcu na Disney+

20th Century Fox to jedna z najstarszych i najbardziej znanych wytwórni filmowych na świecie, która wyprodukowała wiele kultowych i popularnych marek takich jak Obcy, Predator, Avatar, Titanic, czy X-Men. Po przejęciu studia przez Disneya część katalogu trafiła w streamingu na platformę do Disney+, ale jeszcze przez długie miesiące nowy właściciel studia nie miał praw do pokazywania kinowych nowości 20th Century Studios, do których prawa w Polsce zapewniła sobie długoletnią umową platforma Canal+ Online. Ostatnio kinowe nowości trafiają już bezpośrednio do serwisu Disney+, ale niektóre z poprzednich premier cały czas nie były obecne w ofercie platformy. W najbliższych dniach w końcu się to jednak zmieni i na platformie znajdziemy takie nowości jak West Side Story w reżyserii Stevena Spielberga oraz Zaułek koszmarów.

West Side Storyto nowa wersja klasycznego musicalu z 1961 roku opowiadającego o miłości między dwójką młodych ludzi z rywalizujących gangów w Nowym Jorku. Film został wyreżyserowany przez Stevena Spielberga, a główne role zagrali w nim: Ansel Elgort, Rachel Zegler, Ariana DeBose i Rita Moreno. Film zdobył pięć nominacji do Oscara. Z kolei Zaułek koszmarów to produkcja wyreżyserowana przez Guillermo del Toro mająca w obsadzie m.in. Bradleya Coopera, Cate Blanchett, Willemma Dafoe i Rooney Marę. Film otrzymał trzy nominacje do Oscara.

Konicznie sprawdź też:

 

zdj. Disney+