Tylko Harrison Ford może grać Indianę Jonesa? Kathleen Kennedy odrzuca opcję obsadzenia innego aktora

Kathleen Kennedy stojąca na czele studia Lucasfilm pochyliła się ostatnio nad swoją kadencją i próbowała znaleźć powody niepowodzeń niektórych projektów. Ostatnie lata miały nauczyć ją przede wszystkim tego, żeby nie obsadzać w rolach kultowych bohaterów nowych aktorów. Ma to dotyczyć jednak nie tylko „Gwiezdnych wojen”, ale także serii „Indiana Jones”.

Kennedy przyznała, że finansowa wpadka filmu „Han Solo: Gwiezdne Wojny - Historie” nauczyła ją przede wszystkim tego, by w przyszłości nie obsadzać nowych aktorów kultowych rolach. To oznacza, że Alden Ehrenreich nie będzie miał okazji do powtórzenia roli legendarnego przemytnika granego przez Harrisona Forda, a przynajmniej nie w czasach, kiedy nad studiem Lucasfilm czuwa Kennedy.

Tak to jest, że po drodze sporo się uczymy. Teraz wydaje nam się bardzo oczywiste, że nie możemy robić takich rzeczy

Tego typu postanowienie nie będzie jednak dotyczyło tylko filmów ze świata „Star Wars”. W tym samym wywiadzie Kennedy dodała, że nie wyobraża sobie, aby ktokolwiek inny niż Harrison Ford, miał wcielić się w postać Indiany Jonesa. I nie chodzi tu tylko o filmowe, ale także serialowe produkcje.

Nigdy nie nakręcilibyśmy Indiany Jonesa bez Harrisona Forda. Właśnie skończyliśmy piąty film i mogę wam powiedzieć, że nie było dnia, żebym była na planie i nie myślała: Tak, to jest Indiana Jones.

Po tym, jak szefowa studia stwierdziła, że nigdy nie obsadzi nikogo innego w roli Indiany Jonesa niż Harrisona Forda, wydaje się jasne, że piąta część serii będzie ostatnią odsłoną przygód popularnego archeologa, bowiem trudno sobie wyobrazić, aby Ford chciał jeszcze powracać do roli w kolejnym projekcie – w lipcu legendarny aktor będzie świętował swoje 80 urodziny. Nie musi to jednak oznaczać wcale absolutnego pożegnania się z tym światem. Od miesięcy spekuluje się, że piąty film przedstawi widzom nową bohaterkę, która stanie się nową twarzą serii. Chodzi o asystentkę Indiany Jonesa, która będzie mu towarzyszyć w ostatniej przygodzie graną przez Phoebe Waller-Bridge.

źródło: vanity fair / zdj. Lucasfilm