Tym serialem zachwycił się Christopher Nolan. „Czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem”

Twórcy serialu „The Curse”, Benny Safdie i Nathan Fiedler, doczekali się istotnego wyróżnienia. Ich odcinkową czarną komedią zainteresował się sam Christopher Nolan – podczas specjalnej rozmowy z duetem twórca celebrowanego „Oppenheimera” porównał serię do takich rewolucyjnych przedsięwzięć jak „Miasteczko Twin Peaks”.

The Curse” to anarchia wobec ery streamingu – twierdzi Christopher Nolan

Przypomnijmy, że bohaterami serialu są Whitney i Asher Siegel, nowożeńcy, którzy próbują przekonać do swojej wizji ekologicznego życia i budownictwa mieszkańców miasteczka Española w Nowym Meksyku. Ich plany krzyżuje jednak Dougie – ekscentryczny producent, który widzi w ich historii świetny temat na reality show. Kiedy para zaczyna podejmować wątpliwe etycznie decyzje, ich konsekwencje szybko odbijają się na ich związku. W głównych bohaterów wcielają się Emma Stone („Biedne Istoty”) oraz sam Nathan Fiedler.

The Curse serial showtime

Choć nietypowy i bazujący przede wszystkim na niezręcznym humorze język produkcji odrzucił część widzów, serial został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków – w chwili obecnej w serwisie Rotten Tomatoes pozytywnie ocenia go aż 94%. Do głosów uznania przyłączył się teraz Christopher Nolan. Twórca takich filmowych hitów jak „Dunkierka”, „Interstellar” czy „Oppenheimer” (który zawładnął tegorocznym sezonem nagród) omówił swoje wrażenia z produkcji podczas specjalnej rozmowy z Fiedlerem i Safdiem. 

Gratuluję wam tej niezwykłej serii” – mówił Nolan. „Czegoś takiego w telewizji jeszcze nigdy nie widziałem. Jest obecnie tak niewiele seriali, które debiutują na ekranie w charakterze czegoś zupełnie bezprecedensowego. W tym sensie sięgacie do takich serii jak Miasteczko Twin Peaks albo The Prisoner czy Śpiewający detektyw Dennisa Pottera. Operujecie w niesamowitej przestrzeni”.

Reżyser wskazał też, że „The Curse” jest owocem anarchii wobec ery streamingu, zaś wyjątkowość serialu zasadza się w niezwykłym operowaniu tonem. Poniżej odnajdziecie pełny zapis rozmowy.

Sprawdź też: Daisy Ridley przypłaciła rolę Rey zdrowiem. Nie radziła sobie ze stresem wokół „Gwiezdnych wojen”

W Polsce debiutowała połowa „The Curse”. Gdzie oglądać? 

„The Curse” jest dostępne dla polskich widzów w ramach serwisu streamingowego SkyShowtime. Na chwilę obecną w ofercie platormy znajdziecie pierwszych pięć odcinków tej serii. Druga część sezonu zadebiutuje natomiast dokładnie 16 lutego.

źródło: Deadline / zdj. Depositphotos / A24 / Showtime