W końcu doczekamy się „Star Treka 4”! Główna obsada wróci po raz ostatni

Od lat czekamy na nowy film w kosmicznym uniwersum „Star Treka”. Przez lata pojawiło się wiele pomysłów na to, jak podejść do dalszego rozwijania kinowej franczyzy. Teraz ogłoszono, że w końcu dojdzie do realizacji pełnoprawnej kontynuacji trzech poprzednich filmów. W filmie ostatni raz do swoich ról mają powrócić takie gwiazdy jak Chris Pine i Zoe Saldana.

Będzie czwarty film w świecie „Star Trek”. To finałowa część

W styczniu tego roku Paramount ogłosił, że doczekamy się nowego filmu w uniwersum „Star Treka”. Produkcja ma być jednak osadzona na kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami znanymi z filmu „Star Trek” z 2009 roku i jej zadaniem jest poszerzenie kinowego uniwersum. Zaznaczono wówczas, że studio nadal chce też doprowadzić do realizacji pełnoprawnej kontynuacji dotychczasowych trzech filmów i „Star Trek 4” właśnie znalazł swojego scenarzystę.

Sprawdź też: Idealny film na święta? Polska nowość błyskawicznie została numerem jeden na Netflix!

Studio chce, aby historię do filmu opracował Steve Yockey, twórca serialu „Stewardesa” z Kaley Cuoco pracujący też przy produkcji telewizyjnej „Nie z tego świata”. Szczegóły fabuły pozostają tajemnicą, ale wiemy, że Paramount Pictures zamierza uczynić z tej części pożegnalny film dla obsady, którą oglądaliśmy w poprzednich trzech produkcjach kinowych. W filmie po raz ostatni mają pojawić się Chris Pine jako kapitan James T. Kirk, Zachary Quinto (jako kmdr Spock), Zoe Saldana jako Nyota Uhura, Karl Urban jako dr Leonard McCoy, John Cho jako porucznik Hikaru Sulu i Simon Pegg jako główny inżynier Montgomery Scott.

Sprawdź też: „Diunę 2” za chwilę obejrzymy online! Kiedy premiera na HBO Max?

Star Trek nowy film

Na realizację czwartej części serii czekamy już osiem lat, przez które pojawiły się przynajmniej trzy pomysły na jego zrealizowanie. Przez projekt przewinęło się kilku reżyserów i scenarzystów, a ostatnim z nich był Matt Shakman, który ostatecznie porzucił Star Treka 4 dla filmu o Fantastycznej Czwórce. Jako ostatnia w roli scenarzystki z filmem związana była natomiast Lindsey Anderson-Beer (Smętarz dla zwierzaków: Początki).

W fazie rozwoju znajdują się aktualnie trzy filmy ze świata „Star Treka”: prequel kinowej serii, jej kontynuacja oraz film, który jako scenarzystka opracowuje Kalinda Vazquez („Fear the Walking Dead”). Pierwszy raz o trzecim projekcie usłyszeliśmy w 2021 roku.

źródło: variety.com / zdj. Paramount Pictures